Արցախում գրանցվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 40 նոր դեպք
Նոյեմբերի 22-ին կատարվել է 139 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության 40  նոր դեպք է գրանցվել: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 133 վարակակիր: Բժիշկները 23 հիվանդի վիճակը գնահատում են ծայրահեղ ծանր, 78-ինը՝ ծանր, այդ թվում երիտասարդ տարիքի անձինք: Թեթև ձևերը բուժում են ստանում ամբուլատոր պայմաններում։
2021 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 21525 քաղաքացու հետազոտություն, որից 3553-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։
Արձանագրվել է  5 մահվան դեպք։
Կորոնավիրուսային հիվանդության (COVID-19) դեմ պատվաստումները իրականացվում է ԱՀ առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ ամբուլատոր-պոլիկլինիկական բաժանմունքում՝ մինչև ժամը 19։00, «Արևիկ» բուժմիավորումում, «Համաճարակաբանության և հիգիենայի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ում, Ասկերանի, Մարտունու և Մարտակերտի շրջանային բուժմիավորումներում:

В Арцахе выявлено 40 случаев заражения коронавирусом, скончались пять человек
В Арцахе 22 ноября проведены 139 тестов на коронавирус, подтверждено 40  новых случаев заражения коронавирусом.
Как сообщает министерство здравоохранения Республики Арцах, в данный момент стационарное лечение проходят 133 пациента с диагнозом COVID-19. Врачи оценивают состояние 23 пациентов как крайне тяжелое, 78 – как тяжелое, в том числе в молодом возрасте. Пациенты с легкой формой получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
Зарегистрированы пять случаев смерти от коронавируса. Скончались 72-летний мужчина, 65-летний мужчина, 70-летняя женщина, 61-летний мужчина и 52-летний мужчина, у которых была диагностирована двухсторонняя полисегментарная пневмония, острая дыхательная недостаточность, полиорганная недостаточность.
В 2021 году в Арцахе проведено тестирование 21 525 граждан для выявления коронавирусной инфекции, у 3553 – подтвержден положительный результат.