Ռուս գործընկերներին տեղեկացրել ենք, որ պատրաստ ենք Թուրքիայի հետ առանց նախապայմանների հարաբերությունների կարգավորմանը. Վահան Հունանյան
Հայաստանը մշտապես պատրաստ է եղել Թուրքիայի հետ առանց նախապայմանների հարաբերությունների կարգավորմանը, ինչպես արձանագրված է կառավարության ծրագրում, Aysor.am-ին ասաց ՀՀ ԱԳՆ խոսնակ Վահան Հունանյանը։
«Մի շարք միջազգային գործընկերներ, այդ թվում մեր դաշնակից Ռուսաստանը, հայտարարել են, որ պատրաստ են աջակցել հայ-թուրքական հարաբերությունների կարգավորման գործընթացին: Եվ ռուս գործընկերների հետ քննարկումների ընթացքում մենք տեղեկացրել ենք, որ պատրաստ ենք առանց նախապայմանների հարաբերությունների կարգավորմանը: Եթե ու երբ գործընթացը առաջ գնա, մենք, բնականաբար, հանրությանը զարգացումների մասին կտեղեկացնենք», - նշեց նա։

Мы проинформировали российских партнеров о готовности нормализовать отношения с Турцией без предварительных условий: пресс-секретарь МИД Армении
В программе правительства Армении указано, что Армения всегда была готова к установлению отношений с Турцией без предварительных условий, заявил Aysor.am пресс-секретарь МИД Армении Ваан Унанян.
"Ряд международных партнеров, в том числе наш союзник - Россия, заявили, что готовы содействовать процессу нормализации армяно-турецких отношений. И в обсуждениях с российскими партнерами мы проинформировали, что готовы к нормализации отношений без предварительных условий", - сказал Унанян.