Վլադիմիր Պուտինն ու Շառլ Միշելը քննարկել են ԼՂ վերաբերյալ եռակողմ համաձայնությունների իրականացման ընթացքը
Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելի հետ հեռախոսազրույցում քննարկել են Լեռնային Ղարաբաղի շուրջ պայմանավորվածությունների իրականացման ընթացքը: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտնում է Կրեմլը:
«Շառլ Միշելի խնդրանքով՝ Վլադիմիր Պուտինը տեղեկացրել է Լեռնային Ղարաբաղի վերաբերյալ 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի և 2021 թվականի հունվարի 11-ի եռակողմ պայմանավորվածությունների իրականացմանն ուղղված ձեռնարկվող քայլերի մասին, այդ թվում և կապված խաղաղ կյանքի հաստատման, Հարավային Կովկասում տնտեսական ու տրանսպորտային կապերի վերականգնման հետ: Հենց այս հարցերն են ծրագրվում քննարկել նոյեմբերի 26-ին Սոչիում Ռուսաստանի և Ադրբեջանի նախագահների ու Հայաստանի վարչապետի հանդիպման ընթացքում»,- ասվում է Կրեմլի տարածած հաղորդագրության մեջ:

Vladimir Putin, Charles Michel Discuss Implementation Process of Trilateral Agreements on NK
Russian President Vladimir Putin discussed the implementation of the agreements on Nagorno Karabakh in a telephone conversation with European Council President Charles Michel, ARMENPRESS reports, the Kremlin informs.
"At the request of Charles Michel, Vladimir Putin informed about the steps taken for the implementation of the trilateral agreements of November 9, 2020 and January 11, 2021 on Nagorno Karabakh, including the establishment of peaceful life and the restoration of economic and transport communications in the South Caucasus. These are the issues to be discussed during the meeting of the Presidents of Russia, Azerbaijan and the Prime Minister of Armenia in Sochi on November 26", reads the statement issued by the Kremlin.