Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է ՌԱԿ Կենտրոնական վարչության ներկայացուցիչներին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Ռամկավար ազատական կուսակցության Կենտրոնական վարչության ներկայացուցիչներին՝ ՌԱԿ Կենտրոնական վարչության ատենապետ Միքայել Խարապյանի գլխավորությամբ:
Վարչապետը ողջունել է ՌԱԿ ներկայացուցիչներին կառավարությունում և կարևորել նման ձևաչափով շփումներն ու քննարկումները: «Մենք բարձր ենք գնահատում Ռամկավար ազատական կուսակցության գործունեությունն ու պատմությունը, ինչպես նաև նրա դերը Սփյուռքում քաղաքական կյանքի կազմակերպման մեջ», - նշել է Նիկոլ Փաշինյանը:
Միքայել Խարապյանը նշել է, որ Ռամկավար ազատական կուսակցությունը զորավիգ է և իր աջակցությունն է վերահաստատում Հայաստանի կառավարությանը՝ ի նպաստ Հայրենիքի առջև ծառացած խնդիրների լուծման և առաջընթացի:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել տարածաշրջանում տեղի ունեցող զարգացումներին, Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրին, Հայաստան-Սփյուռք կապերի ամրապնդմանը, կառավարության ծրագրերին վերաբերող մի շարք հարցերի:

Nikol Pashinyan Receives Representatives of Central Board of the Ramkavar Azatakan Party
Prime Minister Nikol Pashinyan received the representatives of the Central Board of the Ramkavar Azatakan Party (RAP), headed by Board Chairman Michael Kharapian.
The PM welcomed the RAP representatives and attached importance to the interactions and discussions in that format. ''We highly appreciate the activity and history of the Ramkavar Azatakan Party, as well as its role in organizing the political life of the Diaspora'', Nikol Pashinyan said.
Michael Kharapian noted that the Ramkavar Azatakan Party reaffirms its support to the Armenian Government for the benefit of solving the problems facing the Motherland and its progress.
During the meeting, the sides touched upon the developments in the region, the Nagorno Karabakh issue, the strengthening of Armenia-Diaspora ties, and a number of issues related to the Government's programs.