Արցախի Հանրապետության քաղաքացին հայտնվել է Ադրբեջանի զինված ուժերի վերահսկողության տակ գտնվող տարածքում
րցախի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայությունը միջոցներ է ձեռնարկում մոլորվելու արդյունքում ադրբեջանի զինված ուժերի վերահսկողության տակ հայտնված արցախցուն վերադարձնելու ուղղությամբ:
Այսօր՝ ժամը 13։00-ի սահմաններում ԱՀ ազգային անվտանգության ծառայությանը հաղորդվել էր Մարտունու շրջանի Ճարտար քաղաքի 1956թ. ծնված բնակիչ Ս.Ս.-ի անհայտ կորչելու մասին:
Ահազանգի հիման վրա ձեռնարկված միջոցառումների արդյունքում պարզվել է, որ ԱՀ հիշյալ քաղաքացին մոլորվելու հետևանքով հայտնվել է Ադրբեջանի Հանրապետության զինված ուժերի վերահսկողության տակ գտնվող տարածքում և վերջիններիս կողմից վերցվել արգելանքի:
Դեպքի մասին անմիջապես հաղորդվել է ռուս խաղաղապահներին: Այս պահին բանակցություններ են ընթանում Ս.Ս.-ին հայկական կողմին վերադարձնելու ուղղությամբ:

The National Security Service (NSS) of the Artsakh Republic is taking measures to return the Artsakh citizen who came under the control of the Azerbaijani Armed Forces after getting lost, NSS saidArmradio.am reports.
Today, at around 13:00, the National Security Service of the Republic of Artsakh was informed about the disappearance of a 65-year-old resident of the town of Chartar in Artsakh’s Martuni region.
The measures taken on the basis of the alarm revealed that the citizen of Artsakh got lost in the territory under the control of the Armed Forces of the Republic of Azerbaijan and was detained by the latter.
The incident was immediately reported to the Russian peacekeepers. Negotiations are currently underway to return SS to the Armenian side.