Արցախի Հանրապետության քաղաքացին հայտնվել է Ադրբեջանի զինված ուժերի վերահսկողության տակ գտնվող տարածքում
րցախի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայությունը միջոցներ է ձեռնարկում մոլորվելու արդյունքում ադրբեջանի զինված ուժերի վերահսկողության տակ հայտնված արցախցուն վերադարձնելու ուղղությամբ:
Այսօր՝ ժամը 13։00-ի սահմաններում ԱՀ ազգային անվտանգության ծառայությանը հաղորդվել էր Մարտունու շրջանի Ճարտար քաղաքի 1956թ. ծնված բնակիչ Ս.Ս.-ի անհայտ կորչելու մասին:
Ահազանգի հիման վրա ձեռնարկված միջոցառումների արդյունքում պարզվել է, որ ԱՀ հիշյալ քաղաքացին մոլորվելու հետևանքով հայտնվել է Ադրբեջանի Հանրապետության զինված ուժերի վերահսկողության տակ գտնվող տարածքում և վերջիններիս կողմից վերցվել արգելանքի:
Դեպքի մասին անմիջապես հաղորդվել է ռուս խաղաղապահներին: Այս պահին բանակցություններ են ընթանում Ս.Ս.-ին հայկական կողմին վերադարձնելու ուղղությամբ:

Житель арцахского Мартуни взят под стражу азербайджанцами
Служба национальной безопасности Республики Арцах принимает меры по возвращению арцахца, который, заблудившись, оказался под контролем азербайджанских ВС, передает Panorama.am.
"Сегодня, около 13:00, в СНБ Арцаха поступило сообщение, что житель города Чартар Мартунинского района Республики Арцах  – С.С. (1956 г.р.) –  пропал без вести.
В результате проведенных на основании сообщения мероприятий выяснилось, что указанный гражданин Республики Арцах, заблудившись, оказался на подконтрольной ВС Азербайджана территории и был взять последними под стражу.
О происшествии немедленно было сообщено российским миротворцам. На данный момент ведут переговоры для возвращения С.С. армянской стороне", – говорится в сообщении.