Կիպրոսը հայերի նկատմամբ Ադրբեջանի ագրեսիան դատապարտող բանաձև է ընդունել
Կիպրոսի Ներկայացուցիչների Պալատը դեկտեմբերի 3-ին  միաձայն ընդունել է «Հայերի նկատմամբ Ադրբեջանի շարունակական ագրեսիան և Լեռնային Ղարաբաղում ընթացիկ իրավիճակի վերաբերյալ» վերտառությամբ բանաձևը: Այս մասին «Արմենպրես»-ը տեղեկացավ Կիպրոսում ՀՀ դեսպանությունից:
«Բանաձևը դատապարտում է Ադրբեջանի ագրեսիան Հայաստանի և Արցախի դեմ` պահանջում էի կատար ածել 2020 թ-ի նոյեմբերի 9-ի զինադադարի հայտարարության դրույթները, այդ թվում գերիների անհապաղ արձակումը: Միաժամանակ այն կոչ է անում միջազգային հանրությանը գործելու այնպես, որի արդյունքում կդադարի Ադրբեջանի ագրեսիան Հայաստանի նկատմամբ, ինչպես նաև հորդորում միջազգային կառույցներին հումանիտար աջակցություն ցուցաբերել Արցախի բնակչությանը:
Բանաձևը նաև դատապարտում է Թուրքական ներգրավվածությունը Լեռնային Ղարաբաղի դեմ սանձազերծված պատերազմում»,- նշված է հաղորդագրության մեջ:

The House of Representatives (parliament) of Cyprus unanimously adopted a resolution on the "Continuous aggression of Azerbaijan against Armenians and the current situation in Nagorno Karabakh", the Armenian Embassy in Cyprus reports, Armenpress reports.
"The resolution condemns Azerbaijani aggression against Armenia and Artsakh, urges to implement the provisions of the 2020 November 9 statement on the ceasefire, including the release of the captives. At the same time it calls on the international community to act in a way which will stop Azerbaijan’s aggression against Armenia, as well as urges the international organizations to provide humanitarian aid to the people of Artsakh.
The resolution also condemned Turkey’s involvement in the war unleashed against Nagorno Karabakh", the Embassy said in a statement.