Բաքվում բացատրել են Ադրբեջանի և Հայաստանի արտգործնախարարների հանդիպումից հրաժարվելը
Ադրբեջանական կողմը հրաժարվել է Ստոկհոլմում Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանի և Ջեյհուն Բայրամովի հանդիպումից հայ պատգամավորների՝ Արցախ կատարած այցի պատճառով: ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ, այդ մասին շաբաթ օրը հաղորդում է տարածել Ադրբեջանի ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը։
«Ինչպես գիտեք, դեկտեմբերի 2-3-ը Ստոկհոլմում կայացել է ԵԱՀԿ Նախարարների խորհրդի նիստը, որին մասնակցել է նաև ադրբեջանցի նախարարը, որին ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներն առաջարկել են այդ միջոցառման շրջանակում հանդիպում կազմակերպել Ադրբեջանի և Հայաստանի արտգործնախարարների միջև»,-հայտնել է Ադրբեջանի ԱԳՆ-ն և հավելել, որ աննպատակահարմար են համարել հանդիպման մասնակցելը, քանի որ ՀՀ ԱԺ պատգամավորներն այցելել են Արցախի Հանրապետություն:

В Баку объяснили отказ от встречи глав МИД Азербайджана и Армении
Азербайджанская сторона отказалась проводить встречу между министром иностранных дел республики Джейхуном Байрамовым и его армянским коллегой Араратом Мирзояном в Стокгольме из-за ''незаконной поездки'' армянских депутатов в Карабах, сообщила в субботу пресс-служба азербайджанского внешнеполитического ведомства, передает ТАСС
"Как известно, 2-3 декабря в Стокгольме прошло заседание СМИД ОБСЕ, в работе которого принимал участие и азербайджанский министр. Сопредседатели Минской группы ОБСЕ предложили провести на полях этого мероприятия встречу между главами МИД Азербайджана и Армении, и наша страна всегда выступает за диалог. <...> В то же время, за несколько часов до намеченной встречи стало известно о совершенной армянской стороной провокации - незаконной поездке группы депутатов парламента Армении на территорию Азербайджана. В ответ на эти действия азербайджанская сторона посчитала проведение встречи двух министров нецелесообразным", - говорится в сообщении ведомства.