Ադրբեջանական կողմի պատճառով որոնողական աշխատանքները դադարեցված են եղել
Մի քանի օր ռազմական գործողությունների ընթացքում զոհված և մինչ օրս անհետ կորած համարվող զինծառայողների և քաղաքացիական անձանց աճյունների որոնողական աշխատանքներ չեն ընթացել։ Panorama.am-ի հետ զրույցում Արցախի Հանրապետության ՆԳՆ արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության  մամուլի խոսնակ Հունան Թադևոսյանն ասել է, որ ադրբեջանական կողմն էլի առանց որևէ պատճառի թույլ չի տվել մտնել իր կողմից օկուպացված տարածքներ։
«Այդ ընթացքում բանակցում էինք, որոնողական աշխատանքների ուղղություններն էինք որոշում»,- նշել է նա։
Հ. Թադևոսյանը տեղեկացրել է, որ այսօր վերսկսվել են որոնողական աշխատանքներ։ Փրկարարները որոնումներ են իրականացնում Մատաղիսի ուղղությամբ։ ՆԳՆ արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունը արդյունքների մասին կհայտնի ավելի ուշ։
2020 թվականի նոյեմբերի 13-ից առ այսօր Ադրբեջանի վերահսկողության տակ անցած Արցախի տարածքներում իրականացված որոնողական աշխատանքների և ադրբեջանական կողմի հետ դիերի փոխանակման արդյունքում տարհանվել է ընդհանուր 1702 աճյուն։

Azerbaijan Again Halts Search Operations for Casualties of the 2020 Artsakh War
"Over the past several days no search operations for the 2020 Artsakh war casualties have been carried out, the Press Secretary at the State Service of Emergency Situations of Artsakh’s Interior Ministry Hunan Tadevosyan told Panorama.am
In the words of Tadevosyan, the Azerbaijani side didn't allow Artsakh rescuers to enter the territories under its control without any justifications.
Tadevosyan informed that after negotiations, the rescue and operations were resumed only on Saturday in Mataghis direction and the results of the rescue efforts would be communicated further.
To note, since the end of hostilities last year, a total of 1,702 bodies have been found and recovered from the Azerbaijani-occupied territories of Artsakh.