Արմեն Սարգսյանը կրթական, տեխնոլոգիական ոլորտներում համագործակցության հարցեր է քննարկել Մոսկվայի «Սկոլկովո» կառավարման դպրոցի ռեկտորի հետ
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր ընդունել է Մոսկվայի «Սկոլկովո» կառավարման դպրոցի ռեկտոր, պրոֆեսոր Յուրի Լևինին:
Հանդիպմանն անդրադարձ է եղել կրթական, տեխնոլոգիական ոլորտներում համագործակցության հարցերին: «Սկոլկովո» կառավարման դպրոցի ռեկտորը նախագահ Սարգսյանին է ներկայացրել հայաստանցի գործընկերների հետ համագործակցության ծրագրերը, ինչպես նաև դպրոցի գործունեության ուղղությունները, որոնք ընդգրկում են նաև թվային տրանսֆորմացիաների, արհեստական բանականության, տեխնոլոգիական ու կայուն զարգացման ոլորտները:
Նախագահ Սարգսյանը ողջունել է Հայաստանի հետ համագործակցության զարգացման մտադրությունները՝ կարևորելով ոչ միայն մասնավոր, այլև պետական հատվածի հետ համատեղ ծրագրերի իրականացումը: Մասնավորապես, մտքեր են փոխանակվել Հայաստանի գիտակրթական և տեխնոլոգիական զարգացմանն ուղղված՝ նախագահական ATOM (Advanced tomorrow) նախաձեռնության, ինչպես նաև Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի հետ փոխգործակցության հնարավորությունների շուրջ: Նախագահ Սարգսյանը «Սկոլկովո» կառավարման դպրոցի ներկայացուցիչներին հրավիրել է մասնակցել ամենամյա «Մտքերի հայկական գագաթնաժողով»-ին և գալիք տարի Հայաստանում անցկացվելիք՝ գիտության և արվեստի STARMUS 6-րդ փառատոնին:

Armen Sarkissian Discussed Issues of Cooperation in the Fields of Education and Technology with the Rector of the Skolkovo School of Management in Moscow
Today, the President of the Republic Armen Sarkissian received Professor Yuri Levin, the Rector of the Skolkovo School of Management in Moscow.
During the meeting, they touched upon the issues of cooperating in education and technology,. The rector of the Skolkovo School of Management informed President Sarkissian about the programs of cooperation with the Armenian partners, as well as the directions of the school's activities, which include digital transformations, artificial intelligence, technological and sustainable development.
President Sarkissian welcomed the intention to develop cooperation with Armenia, emphasizing the implementation of joint programs not only with the private but also with the state sector. In particular, they exchanged views on the Presidential ATOM (Advanced Tomorrow) Initiative aimed at the scientific-educational and technological development of Armenia, as well as on the possibilities of cooperating with the Office of the President of the Republic.
Sarkissian invited the representatives of the Skolkovo School of Management to participate in the annual "Armenian Summit of Minds" and the 6th STARMUS Science and Art Festival to be held in Armenia next year.