Հայաստանի ազգային հավաքականն ընկերական հանդիպում կանցկացնի Նորվեգիայի հետ
Հայաստանի ազգային հավաքականն ընկերական հանդիպում կանցկացնի Նորվեգիայի ազգային հավաքականի հետ: Հանդիպումը կկայանա 2022 թ. մարտի 29-ին՝ Նորվեգիայի մայրաքաղաք Օսլոյի «Ուլեվոլ» մարզադաշտում:
Սա կլինի երկու թիմերի միջև երրորդ հանդիպումը: Առաջին անգամ երկու երկրների հավաքականները մրցել են 2002 թ. Աշխարհի առաջնության ընտրական փուլի շրջանակներում: Օսլոյում կայացած հանդիպումն ավարտվել է 0:0 հաշվով, իսկ Երևանում 4:1 հաշվով հաղթել են նորվեգացիները:
Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան շարունակում է բանակցություններն ընկերական ևս մեկ հանդիպում անցկացնելու վերաբերյալ: Այդ հանդիպումը, ամենայն հանավանակությամբ, կկայանա Երևանում՝ մարտի 25-ին:

Национальная сборная Армении проведет товарищеский матч с Норвегией
Национальная сборная Армении проведет товарищеский матч с командой Норвегии. Встреча состоится 29 марта 2022 года на стадионе "Улевол" в Осло.
Это будет третья игра между сборными Армении и Норвегии. Первый раз команды встречались в 2002 году в рамках отборочного раунда чемпионата мира-2002. Матч, прошедший в Осло, имел мирный исход - 0:0. В Ереване же норвежцы взяли верх со счетом 4:1.
Федерация футбола Армении продолжает переговоры на предмет проведения еще одного товарищеского матча. Этот поединок, скорее всего, пройдет 25 марта в Ереване.