Կադիրովը խորհուրդ է տվել Իլոն Մասկին չմրցել Պուտինի հետ
Չեչնիայի ղեկավար Ռամզան Կադիրովը Իլոն Մասկին խորհուրդ է տվել չմրցել ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ, ինչպես նաև հրավիրել է ամերիկացի միլիարդատիրոջը վերապատրաստում անցնել Չեչնիայում։
Ավելի վաղ Մասկը հայտարարել էր, որ Պուտինին մենամարտի է հրավիրում, և խաղադրույքը կլինի Ուկրաինան: Մասկը նշել էր, որ ինքը «բացարձակապես լուրջ է» և «պատիվ կունենար», եթե Պուտինը ընդունի մարտահրավերը:
«Իլոն Մասկ, ես քեզ խորհուրդ չեմ տա մրցել Պուտինի հետ։ Քաշային կատեգորիաները շատ տարբեր են։ Եվ դա նույնիսկ մարտարվեստի կամ, օրինակ, ձյուդոյի մասին չէ։ Ինչպե՞ս ես դա պատկերացնում, դու ռինգի կարմիր անկյունում ես՝ գործարար և բլոգեր: Պուտինը կապույտում՝ համաշխարհային քաղաքական գործիչ, ստրատեգ, Արևմուտքի և ԱՄՆ-ի սարսափ: Վլադիմիր Վլադիմիրովիչը ոչ սպորտային տեսք կունենա, երբ սկսի ծեծել ավելի թույլ հակառակորդին»,- գրել է Կադիրովը Telegram-ում, փոխանցում է ՌԻԱ Նովոստին

Кадыров посоветовал Илону Маску не тягаться с Путиным
Глава Чечни Рамзан Кадыров посоветовал Илону Маску не тягаться с президентом России Владимиром Путиным, а также предложил американскому миллиардеру пройти подготовку в Чечне.
В понедельник Маск заявил, что вызывает Путина на поединок, а ставкой будет Украина. Маск уточил, что "абсолютно серьезен" и "для него было бы честью", если Путин примет вызов.
"Илон Маск, я бы не советовал тебе тягаться с Путиным. Слишком разные весовые категории. И дело даже не в единоборствах или, например, в дзюдо. Как ты себе это представляешь? Ты в красном углу ринга - бизнесмен и твиттерный блогер. Путин в синем - мировой политик, стратег, гроза Запада и США. Не по-спортивному будет выглядеть Владимир Владимирович, когда будет бить более слабого противника", - написал Кадыров в Telegram, передает РИА Новости