Հանրային վայրեր այցելելիս մայիսի 12-ից QR կոդ չի պահանջվի. Առողջապահության նախարարություն
Հանրային վայրեր այցելելիս QR կոդ չի պահանջվի: Հաշվի առնելով երկրում կորոնավիրուսային հիվանդությամբ (COVID-19) պայմանավորված համաճարակային հարաբերականորեն կայուն իրավիճակը` գործող սահմանափակումները մեղմացվել են: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ առողջապահության նախարարության տարածած հաղորդագրությունից:
Հաղորդագրության մեջ ասվում է նաև, որ մասնավորապես, մայիսի 12-ից ուժը կորցրած կճանաչվի հանրային սննդի օբյեկտներ, հյուրանոցային տնտեսության օբյեկտներ և մարզասրահ, գրադարաններ և թանգարաններ, թատերահամերգային, կինոյի և այլ մշակութային գործունեություն իրականացնող կազմակերպություններ այցելելիս ՊՇՌ հետազոտության բացասական արդյունքը հավաստող առավելագույնը 72 ժամ վաղեմության կամ արագ ախտորոշիչ թեստի 24 ժամյա վաղեմության սերտիֆիկատի կամ COVID-19-ի դեմ պատվաստման սերտիֆիկատի ներկայացման պահանջը:

При посещении общественных мест с 12 мая представление QR-кода не потребуется
Учитывая относительно стабильную эпидемическую ситуацию в стране, вызванную эпидемией COVID-19, существующие ограничения будут смягчены. Как передает Арменпресс, об этом сообщает министерство здравоохранения Армении.
С 12 мая требование предъявления сертификата, подтверждающего отрицательный результат исследования ПЦР, или сертификата вакцинации от COVID-19 при посещении объектов общественного питания, объектов гостиничного хозяйства и спортзалов, библиотек и музеев, театрально-концертных, кино - и других организаций, осуществляющих культурную деятельность, будет признано утратившим силу.