Հայաստան կժամանի Հունաստանի ազգային պաշտպանության փոխնախարարի գլխավորած պատվիրակությունը
Հայաստան կժամանի Հունաստանի Հանրապետության ազգային  պաշտպանության փոխնախարար Նիկոս Խարդալիասի  գլխավորած պատվիրակությունը, այս մասին տեղեկացնում է Հունաստանում Հայաստանի դեսպանությունը:
«Իմ գործընկեր Կարեն Բրուտյանի հրավերով հունիսի 2-ին և 3-ին կլինեմ Հունաստանի հետ բարեկամության և համագործակցության ամուր պատմական կապեր ունեցող Հայաստանում: Այցի շրջանակներում պաշտոնական հանդիպումներ կունենամ ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի, ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Ռոբերտ Խաչատրյանի և իմ գործընկեր Կարեն Բրուտյանի հետ»,- «Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցի իր էջում նշել է Նիկոս Խարդալիասը՝ տեղեկացնելով, որ հանդիպումներ են նախատեսված Ամենայն Հայոց կաթողիկոս Գարեգին Բ-ի, ինչպես նաեւ Հայաստանի հունական համայնքի ներկայացուցիչների հետ:
Հունաստանի Հանրապետության ազգային  պաշտպանության փոխնախարար Նիկոս Խարդալիասը կայցելի նաև Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր, որտեղ հարգանքի տուրք կմատուցի զոհերի հիշատակին:
Նախատեսված են նաև այցեր ՀՀ ՊՆ Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական, ինչպես նաև, Պաշտպանական ազգային հետազոտական համալսարաններ:

В Армению прибудет делегация, возглавляемая замминистра национальной обороны Греции
В Армению прибудет делегация во главе с заместителем министра национальной обороны Греческой Республики Никосом Хардалиасом. Как передает Арменпресс, об этом сообщает посольство Армении в Греции.
''По приглашению моего коллеги Карена Брутяна 2 и 3 июня я буду в Армении, которую с Грецией связывают прочные исторические узы дружбы и сотрудничества. В рамках визита у меня состоятся официальные встречи с министром обороны РА Суреном Папикяном, министром высокотехнологичной промышленности РА Робертом Хачатряном и моим коллегой Кареном Брутяном'', - написал Никос Хардалиас на своей странице в Facebook, также сообщив, что предстоят встречи и с Католикосом Всех Армян Гарегином II  и с представителями греческой общины Армении.
Заместитель министра национальной обороны Греческой Республики Никос Хардалиас также посетит Мемориал Геноцида армян, где почтит память невинных жертв.
Запланированы и визиты в Военный университет им. имени Вазгена Саркисяна и в Национальный оборонно-исследовательский университет Министерства обороны РА.