Հայ-ռուսական դինամիկ երկխոսությունն այսուհետ ևս կզարգանա՝ ի շահ երկու երկրների ու ժողովուրդների բարօրության և բարգավաճման. ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Հակոբ Արշակյանը հուլիսի 11-ին Կրասնոյարսկում Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի և Ռուսաստանի Դաշնության Դաշնային ժողովի միջև համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի 35-րդ նիստի շրջանակում հանդիպել է Կրասնոյարսկի երկրամասի ղեկավար Ալեքսանդր Ուսի հետ:
Քննարկվել են տարածաշրջանային համագործակցության խթանմանն առնչվող հարցեր:  Հակոբ Արշակյանի գնահատմամբ՝ երկկողմ տնտեսական հարաբերությունների ընդլայնման համատեքստում առանձնակի նշանակություն ունեն Հայաստանի և Ռուսաստանի տարբեր համայնքների ու մարզերի միջև գործուն կապերը: ԱԺ փոխնախագահի կարծիքով՝ երկկողմ կապերի զարգացմանը նպաստող այս ներուժը պետք է լիարժեք և արդյունավետ օգտագործել:
Հակոբ Արշակյանը վստահեցրել է, որ հայ-ռուսական դինամիկ երկխոսությունն այսուհետ ևս կզարգանա՝ ի շահ երկու երկրների ու ժողովուրդների բարօրության և բարգավաճման:

Динамичный армяно-российский диалог будет и впредь развиваться на благо и процветание обоих государств и народов: вице-спикера НС Армении
11 июля в рамках 35-го заседания Межпарламентской комиссии по сотрудничеству между Национальным Собранием РА и Федеральным Собранием РФ в Красноярске состоялась встреча вице-спикера НС А.Аршакяна с главой Красноярского края А.Усом.
Обсуждены вопросы упрочения регионального сотрудничества. По Аршакяну, в контексте расширения двусторонних экономических отношений особое значение имеют эффективные связи между различными общинами и регионами Армении и России. По мнению вице-спикера НС, потенциал развития взаимоотношений должен быть полноценно и эффективно использован.
А.Аршакян заверил, что динамичный армяно-российский диалог будет и впредь развиваться на благо и процветание обоих государств и народов.