Իրանը կզբաղվի ռուսական ինքնաթիռների նորոգմամբ և տեխնիկական սպասարկմամբ
Իրանի քաղաքացիական ավիացիայի կազմակերպության մամուլի խոսնակ Միր Աքբար Ռազավին հայտարարել է Իրանի և Ռուսաստանի միջև փոխըմբռնման հուշագրի ստորագրման մասին, որի հիման վրա երկու երկրների միջև ուղևորափոխադրումների թիվը հասել է շաբաթական 35-ի, հայտնում է Mehr-ը։
Ռազավին հայտնել է, որ Ռուսաստանի տրանսպորտի փոխնախարարն այս գիշեր հանդիպել և բանակցություններ է վարել Իրանի քաղաքացիական ավիացիայի կազմակերպության ղեկավար Մոհամմադ Մոհամմադի-Բախշի հետ։
Հանդիպման ընթացքում երկու երկրների միջև թռիչքների հաճախականության ավելացման վերաբերյալ փոխըմբռնման հուշագիր է ստորագրվել, որի հիման վրա երկու երկրների միջև ուղևորափոխադրումների թիվը հասել է շաբաթական 35-ի, ընդգծել է Ռազավին։
Ստորագրված փաստաթղթի համաձայն՝ երկու երկրների ավիաընկերություններին վերոնշյալ համաձայնագրով թույլատրվում է առանց թողունակության սահմանափակման բեռնափոխադրումներ իրականացնել:
Որոշվել է նաև համաձայնագիր ստորագրել Ռուսաստանի հետ համագործակցության մասին՝ Իրանում արտադրված մասերի և սարքավորումների՝ Ռուսաստան արտահանման, ինչպես նաև իրանական վերանորոգման կենտրոնների կողմից ռուսական ինքնաթիռների վերանորոգման և սպասարկման ծառայությունների և տեխնիկական աջակցության տրամադրման շրջանակներում, հավելել է Ռազավին:

Iran to Overhaul and Maintain Russian Aircraft
Iranian Civil Aviation Organization spokesman Mir Akbar Razavi announced the signing of a memorandum of understanding between Iran and Russia, on the basis of which the number of passenger flights between the two countries increased to 35 per week, Mehr reports.
Razavi said that Russia's Deputy Minister of Transport met and held talks with the head of Iran's Civil Aviation Organization, Mohammad Mohammadi-Bakhsh, tonight.
During the meeting, a Memorandum of Understanding was signed on increasing the frequency of flights between the two countries, on the basis of which the number of passenger flights between the two countries increased to 35 per week, Razavi stressed.
According to the signed document, the airlines of the two countries are allowed to operate cargo flights without capacity restrictions under the above agreement.
It was also decided to sign an agreement on cooperation with Russia within the framework of providing the possibility of exporting parts and equipment manufactured in Iran to Russia, as well as providing repair and maintenance services and technical support for Russian aircraft by Iranian repair centers, Razavi added.