Ֆրանսիան շնորհավորել է Ֆիլիպ Ռիքերին ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ նշանակվելու կապակցությամբ
ԵԱՀԿ-ում Ֆրանսիայի ներկայացուցչությունը շնորհավորել է Ֆիլիպ Ռիքերին ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ նշանակվելու առիթով, գրում է Արմենպրես-ը:
«Շնորհավորում ենք Ֆիլիպ Ռիքերին Կովկասում բանակցությունների գծով ավագ խորհրդական և ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ նշանակվելու կապակցությամբ»,- ասված է ԵԱՀԿ-ում Ֆրանսիայի ներկայացուցչության «Թվիթեր»-ի միկրոբլոգում արված հրապարակման մեջ:
Միացյալ Նահանգների պետքարտուղար Էնթոնի Բլինկենը դեսպան Ֆիլիպ Ռիքերին նշանակել է որպես Կովկասի հարցերով բանակցություններում գլխավոր խորհրդական։ Այս պաշտոնում Ռիքերը կատարելու է նաև ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ԱՄՆ համանախագահի գործառույթներն ու հանդես գալու որպես Ժնևի միջազգային բանակցություններում ԱՄՆ պատվիրակության գլխավոր բանակցող։

Франция поздравила Филипа Рикера с назначением на пост сопредседателя США Минской группы ОБСЕ
Представительство Франции в ОБСЕ поздравило Филипа Рикера с назначением на пост сопредседателя США Минской группы ОБСЕ.
''Поздравляем Филипа Риккера с назначением старшим советником по переговорам на Кавказе и сопредседателем США Минской группы ОБСЕ'', - сообщает Арменпресс со ссылкой на публикацию представительства Франции в ОБСЕ в микроблоге Twitter.
Госсекретарь США Энтони Блинкен назначил посла Филипа Рикера главным советником на переговорах по вопросам Кавказа. На этой должности Филип Рикер будет исполнять функции сопредседателя США Минской группы ОБСЕ и выступать главным переговорщиком делегации США на международных переговорах в Женеве.