Ֆրանսիան շնորհավորել է Ֆիլիպ Ռիքերին ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ նշանակվելու կապակցությամբ
ԵԱՀԿ-ում Ֆրանսիայի ներկայացուցչությունը շնորհավորել է Ֆիլիպ Ռիքերին ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ նշանակվելու առիթով, գրում է Արմենպրես-ը:
«Շնորհավորում ենք Ֆիլիպ Ռիքերին Կովկասում բանակցությունների գծով ավագ խորհրդական և ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ նշանակվելու կապակցությամբ»,- ասված է ԵԱՀԿ-ում Ֆրանսիայի ներկայացուցչության «Թվիթեր»-ի միկրոբլոգում արված հրապարակման մեջ:
Միացյալ Նահանգների պետքարտուղար Էնթոնի Բլինկենը դեսպան Ֆիլիպ Ռիքերին նշանակել է որպես Կովկասի հարցերով բանակցություններում գլխավոր խորհրդական։ Այս պաշտոնում Ռիքերը կատարելու է նաև ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ԱՄՆ համանախագահի գործառույթներն ու հանդես գալու որպես Ժնևի միջազգային բանակցություններում ԱՄՆ պատվիրակության գլխավոր բանակցող։

France Congratulates Philip Reeker On Appointment As New United States Co-Chair of OSCE Minsk Group
France congratulated Philip Reeker on his appointment as the new United States Co-Chair of the OSCE Minsk Group, Armenpress reports.
''Congratulations to Philip Reeker on his appointment as Senior Adviser for Caucasus Negotiations and as Co-Chair of the OSCE Minsk Group for the United States,'' the French Mission to the OSCE said on twitter.
United States Secretary of State Antony Blinken appointed Ambassador Philip T. Reeker as Senior Advisor for Caucasus Negotiations, who will also serve as U.S. OSCE Minsk Group Co-Chair.