Ցյուրիխյան արձանագրությունների վերաբերյալ Լևոն Տեր-Պետրոսյանի դատողություններն անընդունելի են․ՀՀ 3-րդ նախագահի գրասենյակ
ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի գրասենյակն արձագանքել է Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում ՀՀ և ԼՂՀ նախկին նախագահների հանդիպման նախաձեռնության վերաբերյալ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանի հայտարարությանը։
«Վեհափառ Հայրապետի հրավերով Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում ՀՀ և ԼՂՀ նախկին նախագահների հանդիպման նախաձեռնության վերաբերյալ ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանի արձագանքում ներկայացված գնահատականների, այդ թվում՝ հանդիպումների արդյունավետության վերաբերյալ, ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի տեսակետը կհրապարակվի հանդիպման մասնակից շահագրգիռ մյուս կողմերի հետ քննարկումների արդյունքում:
Դրանում բոլորը կհամոզվեն, երբ պաշտոնապես կհրապարակվի թուրքական կողմի հետ ՀՀ գործող կառավարիչների բանակցած փաստաթուղթը»,– ասվում է երրորդ նախագահի գրասենյակի տարածած հայտարարությունում:

Сравнение Тер-Петросяна Цюрихских протоколов и возможного армяно-турецкого мирного договора неуместно- Офис третьего президента РА
Офис третьего президента РА Сержа Саргсяна откликнулся на заявление первого президента Левона Тер - Петросяна относительно инициативы встречи экс-президентов РА и НКР в Первопрестольном Святом Эчмиадзине.
"Точка зрения третьего президента РА Сержа Саргсяна касательно оценки первого президента РА Левона Тер-Петросяна об инициативе встречи бывших президентов Армении и НКР в Первопрестольном Святом Эчмиадзине по инициативе Католикоса, в том числе эффективности встреч, будет опубликована в результате обсуждений с другими заинтересованными сторонами – участницами встреч.
В этом все убедятся, когда будет официально опубликован документ, согласованный действующими управляющими РА с турецкой стороной", – говорится в заявлении офиса третьего президента.