Այս տարի Հայաստանը «Մանկական Եվրատեսիլում» կներկայացնի Նարեն
Երևանում կայանալիք «Մանկական Եվրատեսիլ» երգի մրցույթում Հայաստանը կներկայացնի 14-ամյա Նարեն: Այս տարվա պատվիրակն ընտրվել է նախապես հայտարարված բաց մրցույթի արդյունքում, որին 100-ից ավելի հայտ էր ստացվել Հայաստանից և տարբեր երկրներից, փոխանցում է 1lurer.am-ը:
Նարեն նշում է, որ իր գլխավոր երազանքը մեծ բեմում երգելն է, և այն արդեն իրականություն է դառնում. «Երգը, պարը իմ օրվա անբաժան մասն են: Ես մեծանում եմ՝ ոգեշնչվելով տաղանդավոր արտիստների ստեղծագործություններով: Ինձ համար մեծ պատիվ է Հայաստանը ներկայացնել հենց այս տարի, երբ մրցույթն իմ երկիրն է հյուրընկալում: Ուրախ եմ, որ հանդիպելու եմ տարբեր երկրներից երեխաների իմ հայրենիքում՝ նրանց ցույց տալով Հայաստանն իր ամբողջ գունապնակով»:
Նարեի մրցութային երգն ու տեսահոլովակը կհրապարակվեն շուտով:
«Մանկական Եվրատեսիլը» տեղի կունենա Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում դեկտեմբերի 11-ին՝ «Պտտի՛ր հրաշքը» խորագրով:

Nare to represent Armenia at Junior Eurovision 2022
14-year-old Nare will represent Armenia at 2022 Junior Eurovision Song Contest to be held in Yerevan. This year’s delegate was selected as a result of a pre-announced open competition, with more than 100 applications from Armenia and other countriesArmradio reports.
Nare says her dream is to sing on a big stage and it is already becoming a reality.
"Song, dance are an integral part of my day. I grow up inspired by the works of talented artists. It is a great honor for me to represent Armenia this year, when the competition is hosted by my country. I am glad that I will meet children from different countries in my homeland, showing them Armenia in all its colors," she said.
Nare’s song and video will be released in the near future.
The Junior Eurovision will take place in the Sports and Concert Complex named after Karen Demirchyan on December 11.