«Մանկական Եվրատեսիլի» ստեղծագործական թիմը պատրաստ է հյուրընկալել Անաստասիա և Մարիա Տոլմաչևներին
«Հայաստանի հանրային հեռուստաընկերության առաջարկը շարունակում է ուժի մեջ մնալ, և «Մանկական Եվրատեսիլի» ստեղծագործական թիմը պատրաստ է հյուրընկալել Անաստասիա և Մարիա Տոլմաչևներին»: Այս մասին Panorama.am-ին հայտնեց Հանրային հեռուստաընկերության  Հանրային կապերի և թվային հաղորդակցության ղեկավար Աննա Օհանյանը։
Հիշեցնենք, որ այսօր «Ռիա Նովոստի» գործակալությունը գրել էր, որ Մանկական Եվրատեսիլ մրցույթի  2006 թվականին հաղթողներին՝ ռուսաստանցի քույրեր Անաստասիա և Մարիա Տոլմաչևներն այս տարվա շոուին մասնակցելու հրավեր չեն ստացել կազմակերպիչներից։
««Մանկական Եվրատեսիլ 2022» երգի մրցույթի ստեղծագործական թիմը նախապես կապ է հաստատել մրցույթի բոլոր հաղթողների և/կամ հանրային հեռարձակողներին հետ առանց բացառության, այդ թվում՝ «Մանկական Եվրատեսիլ» մրցույթում Ռուսաստանի պրոդյուսերական թիմի հետ:
Հրավերին ի պատասխան՝ նշվել է, որ երգչուհիների ներկայությունը հոբելյանական միջոցառմանը նպատակահարմար չէ: Առաջարկվել է նաև տեսաուղերձ ուղարկել, ինչը ևս մերժվել է»,-ասաց Աննա Օհանյանը։

Творческая группа ''Детского Евровидения'' готова принять Анастасию и Марию Толмачевых
''Предложение Общественного телевидения Армении продолжает оставаться в силе, и творческая группа ''Детского Евровидения'' готова принять Анастасию и Марию Толмачевых'', – сообщила в беседе с корреспондентом Panorama.am директор службы по связям с общественностью Первого канала Анна Оганян.
Напомним, ранее директор артисток Сергей Маслов сообщил РИА Новости, что победители Детского Евровидения – 2006, российские певицы Анастасия и Мария Толмачевы не получили приглашения от организаторов шоу посетить конкурс в Ереване в этом году.
''Творческая группа ''Детского Евровидения 2022'' заранее связалась со всеми без исключения победителями конкурса и/или общественными вещателями, включая продюсерскую группу ''Детского Евровидения'' в России.
В ответ на приглашение было отмечено, что присутствие артисток на юбилейном мероприятии не является целесообразным. Было также предложено отправить видеообращение, которое также было отклонено'', – пояснила Анна Оганян.