Արմեն Գրիգորյանը Ֆրանսիայի նախագահի խորհրդականի հետ հանդիպմանն անդրադարձել է տարածաշրջանային անվտանգային օրակարգի մի շարք հարցերի
Նոյեմբերի 28-ին Փարիզ կատարած աշխատանքային այցի շրջանակներում ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի՝ Մայրցամաքային Եվրոպայի և Թուրքիայի հարցերով խորհրդական Իզաբել Դյումոնի, Ֆրանսիայի ԱԳՆ Մայրցամաքային Եվրոպայի վարչության տնօրեն Ֆրեդերիկ Մոնդոլոնիի, Ֆրանսիայի Պաշտպանության նախարարության Միջազգային հարաբերությունների և ռազմավարական պլանավորման վարչության պետի տեղակալ փոխադմիրալ Քրիստոֆ Լուկայի և ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի Ֆրանսիայի համանախագահ Բրիս Ռոքֆոյի հետ:
Հանդիպմանը զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող միջազգային և տարածաշրջանային անվտանգային օրակարգի մի շարք հարցերի շուրջ։ ԱԽ քարտուղարը վերահաստատել է Հայաստանի պատրաստականությունը նպաստելու մեր տարածաշրջանում անվտանգային միջավայրի ապահովմանը։
Զրուցակիցները գոհունակությամբ ընդգծել են վերջին շրջանում առավել ակտիվացած Հայաստան-Ֆրանսիա երկկողմ բազմաոլորտ հարաբերությունների զարգացման դինամիկան։ Պայմանավորվածություն է ձեռքբերվել շարունակել տարբեր ոլորտներում երկկողմ հարաբերությունների զարգացմանն ուղղված երկխոսությունը։

Армен Григорян встретился с советником администрации президента Франции по вопросам континентальной Европы и Турции
В рамках рабочего визита 28 ноября в Париж секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян провел встречи с советником администрации президента Франции по вопросам континентальной Европы и Турции Изабель Дюмон, главой департамента континентальной Европы МИД Франции Фредериком Мондолони, заместителем начальника управления международных отношений и стратегического планирования министерства обороны Франции контр-адмиралом Кристофом Лука и сопредседателем Минской группы ОБСЕ от Франции Брисом Рокфо. Как передает Panorama.am, об этом сообщают из пресс-службы Секретаря Совбеза РА.
В ходе встречи собеседники обменялись мнениями по целому ряду вопросов повестки международной и региональной безопасности, представляющих взаимный интерес. Армен Григорян подтвердил готовность Армении внести свой вклад в обеспечение безопасности в регионе.
Собеседники подчеркнули динамику развития отношений между Арменией и Францией.
Достигнута договоренность о продолжении диалога, направленного на развитие двусторонних отношений в различных сферах.