Արայիկ Հարությունյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Փարիզի քաղաքապետ Անն Իդալգոյի հետ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Փարիզի քաղաքապետ Անն Իդալգոյի հետ:
Այս մասին ֆեյսբուքի իր էջում գրառում է կատարել Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը:
«Փարիզի քաղաքապետ տիկին Անն Իդալգոյի նախաձեռնությամբ քիչ առաջ հեռախոսազրույց ենք ունեցել: Օրակարգն Ադրբեջանի կողմից շրջափակման պայմաններում Արցախում ստեղծված իրավիճակն էր: Մանրամասը ներկայացրել եմ հումանիտար աղետի պատճառներն ու հետևանքները, որոնց հաղթահարման համար անհրաժեշտ են միջազգային հանրության հստակ գնահատականներն ու գործողությունները:
Անն Իդալգոն իր համերաշխությունն ու աջակցությունն է հայտնել Արցախի ժողովրդին, հավաստիացրել, որ կբազմապատկեն իրենց կողմից գործադրվող շարունակական ջանքերն իրավիճակը լիցքաթափելու համար», - ասված է գրառման մեջ։

Artsakh Republic President had a phone conversation with Mayor of Paris
Artsakh Republic President Arayik Harutyunyan had a phone conversation with Mayor of Paris Anne Hidalgo at the latter’s initiative.
''The situation developed in Artsakh as a result of the blockade by Azerbaijan was on the discussion agenda. I have presented in detail the causes and consequences of the humanitarian disaster stating that clear evaluations and actions of the international community are necessary to overcome it.
Anne Hidalgo conveyed her solidarity and support to the people of Artsakh assuring that they will multiply their consistent efforts to defuse the situation'', Arayik Harutyunyan informed in a post on his Facebook page.