Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն ընդունել է ԵՊՀ ռեկտոր Հովհաննես Հովհաննիսյանին:
Հանդիպման ընթացքում ռեկտորը նախագահին է ներկայացրել համալսարանում իրականացվող կրթական և ակադեմիական բարեփոխումներն ու ծրագրերը, ինչպես նաև անդրադարձել է կրթական գործընթացի կազմակերպման որոշակի հիմնախնդիրներին և դրանց լուծմանն ուղղված միջոցառումներին:
Նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը կարևորելով որակյալ կրթության ապահովումը ընդգծել է իր պատրաստակամությունը հնարավորինս աջակցել մայր ԲՈՒՀ-ում իրականցվող ծրագրերին և գիտակրթական միջավայրի բարելավմանն ուղղված քայլերին:
Երկուստեք անդրադարձ է կատարվել ԵՊՀ ինչպես շենքային պայմաններին՝ այդ թվում ուսանողների համար նախատեսված հանրակացարանների անհրաժեշտությանն, այնպես էլ ուսումնական գործընթացի վրա ազդեցություն ունեցող բովանդակային բաղադրիչներին:

During the meeting, the Rector presented to the President the ongoing educational and academic reforms and programs in the university, as well as touched upon several issues regarding the organization of the educational process and the measures designed to solve them.
Emphasizing the importance of providing high-quality education, President Vahagn Khachaturyan expressed his readiness to support the programs implemented in the university and the steps aimed at improving the scientific and educational environment as much as possible.
The interlocutors touched upon the conditions of the YSU building, including the need for student dormitories and the content components affecting the educational process.