Արցախը կօգնի Սիրիային. կազմակերպվել է դրամահավաք
«Սիրիայի Հանրապետությունում փետրվարի 6-ին տեղի ունեցած երկրաշարժը պատճառ դարձավ մարդկային կորուստների ու ավերածությունների, որոնցից զգալիորեն տուժեց նաև տեղի հայ համայնքը: Աշխարհի տարբեր ծագերում ապրող մեր հայրենակիցների հայացքն այժմ ուղղված է երկրաշարժի հետևանքով ծանր կացության մեջ հայտնված Սիրիայի հայկական համայնքին:
Չնայած շրջափակման ծանր պայմաններին` Արցախի կառավարությունը, համագործակցելով Հայ օգնության միության Արցախի մասնաճյուղի հետ, որոշում է կայացրել միանալ համահայկական օժանդակության աշխատանքներին՝ կազմակերպելով դրամահավաք:
Զորակցություն հայտնելով Սիրիայում ապրող մեր քույրերին ու եղբայրներին՝ կոչ ենք անում Արցախում ապրող քաղաքացիներին ակտիվորեն մասնակցել դրամահավաքին և օգնության ձեռք մեկնել բնական աղետից տուժած մեր հայրենակիցներին:
Միայն մեր համազգային ամուր միասնականությամբ ու միմյանց սատար կանգնելու անկեղծ ջանքերով է հնարավոր հաղթահարել ինչպես բնության արհավիրքները, այնպես էլ՝ արհեստածին մարտահրավերները։
Ձեր նվիրատվությունները ՀՀ դրամով կարող եք կատարել «Արցախբանկ»-ում բացված հաշվեհամարին՝ 22300100156701»,- ասվում է Արցախի տեղեկատվական շտաբի հաղորդագրությունում։

Правительство Арцаха организовало сбор средств для армянской общины Сирии, пострадавшей от землетрясения
Правительство Арцаха организует сбор средств для армянской общины Сирии, пострадавшей от землетрясения. “Арменпресс” передает об этом, со ссылкой на сообщение Информационного штаба Арцаха.
«Землетрясение, произошедшее в Республике Сирия 6 февраля, привело к человеческим жертвам и разрушениям, что существенно коснулось и местной армянской общине. Взоры наших соотечественников, проживающих в разных уголках мира, сейчас обращены к армянской общине Сирии, которая в результате землетрясения оказалась в очень тяжелом положении.
Несмотря на тяжелые условия блокады, правительство Арцаха в сотрудничестве с Арцахским отделением Армянского общества помощи решило присоединиться к общеармянской акции помощи, организовав сбор средств. Выражая солидарность с нашими братьями и сестрами, живущими в Сирии, мы призываем проживающих в Арцахе граждан активно участвовать в сборе средств и протянуть руку помощи нашим соотечественникам, пострадавшим от стихийного бедствия.
Лишь благодаря нашему сильному общенациональному единству и искренним усилиям по взаимопомощи мы сможем преодолеть как стихийные бедствия, так и техногенные вызовы”, - говорится в заявлении.
Желающие могут сделать пожертвование в драмах РА на номер счета, открытый в Арцахбанке - 22300100156701.