Թուրքիայի դեմ խաղում պարտավոր ենք հաղթել. Ժիրայր Շաղոյան
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային թիմի անդամ Ժիրայր Շաղոյանի կարծիքով Հայաստանի հավաքականը պարտավոր է հաղթել Թուրքիայի թիմին:
«Հայաստանի հավաքականի նորեկները մեծ ներդրում ունեն թիմում, քանի որ ակտիվ ֆուտբոլիստներ են: Նրանք կարող են օգուտ տալ հավաքականին: Թուրքիայի դեմ խաղում պարտավոր ենք հաղթել:  Ունենք լուրջ ֆուտբոլիստներ, որոնց հետ կարող ենք հաղթանակի հասնել»,-«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ`  լրագրողների հետ զրույցում ասաց Շաղոյանը:
Անդրադառնալով նոր մարզչի հետ աշխատանքին` կիսապաշտպանն ընդգծեց, որ Հայաստանի հավաքականը կարող է նոր մարզչի բերած փիլիսոփայությամբ հաղթանակի հասնել:
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային թիմը մարտի 25-ին Երևանում կընդունի Թուրքիայի ազգային թիմին: Հանդիպումը կկայանա Վազգեն Սարգսյանի անվան Հանրապետական մարզադաշտում: Խաղը կմեկնարկի Երևանի ժամանակով 21:00-ին:

Мы обязаны выиграть матч против Турции: Жирайр Шагоян о предстоящем матче Армения-Турция
По словам члена сборной Армении по футболу Жирайра Шагояна, сборная Армении обязана одержать победу над сборной Турции.
"Новички сборной Армении вносят большой вклад в команду, потому что они активные футболисты. Они могут принести пользу команде. Мы обязаны выиграть матч против Турции. У нас есть серьезные футболисты, с которыми мы можем добиться победы", - как сообщает "Арменпресс", сказал Шагоян в беседе с журналистами.
Коснувшись работы с новым тренером, полузащитник подчеркнул, что сборная Армении может добиться победы благодаря принесенной новым тренером философии.
Сборная Армении по футболу 25 марта в Ереване примет сборную Турции. Матч состоится на Республиканском стадионе имени Вазгена Саркисяна. Игра начнется в 21:00 по ереванскому времени.