Գրիզլով. Ռուսաստանը չի համագործակցի ԵԱՏՄ որոշ երկրների հետ՝ ի վնաս մյուսների
Ռուսաստանը մտադիր չէ համագործակցել ԵԱՏՄ երկրներից որևէ մեկի հետ՝ ի վնաս ասոցիացիայի մյուս անդամների: «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ այդ մասին հայտարարել է Մինսկում Ռուսաստանի դեսպան Բորիս Գրիզլովը։
«Այն փաստը, որ Բելառուսը և Ռուսաստանը և՛ Եվրասիական տնտեսական միության, և՛ միության անդամներ են, չի նշանակում, որ մեր երկիրը որևէ սահմանափակում ունի Հայաստանի, Ղազախստանի և Ղրղզստանի հետ փոխգործակցության համանման մակարդակի հասնելու հարցում: Ուզում եմ ընդգծել, որ Ռուսաստանը մտադրություն չունի ինչ-որ մեկի հետ համագործակցել ի վնաս ուրիշների»,-ասել է Գրիզլովը SB Belarus Today-ի հրապարակած հոդվածում։
Դեսպանն ընդգծել է, որ Ռուսաստանի համար կարևոր է էլ ավելի ամրապնդել արդեն իսկ հաստատված կապերը հայ, ղազախ և ղրղզ բարեկամների հետ, որոնց հետ ՌԴ-ին միավորում են պատմամշակութային խորը կապերը։

Грызлов: Россия не будет сотрудничать с одними странами ЕАЭС в ущерб другим
У России нет намерения сотрудничать с кем-то из стран ЕАЭС в ущерб другим участникам объединения, заявил посол РФ в Минске Борис Грызлов, передает РИА Новости.
"Факт того, что Беларусь и Россия являются участниками как Евразийского экономического союза, так и Союзного государства, не означает, что у нашей страны имеются какие-либо ограничения по достижению аналогичного уровня взаимодействия с Арменией, Казахстаном и Кыргызстаном. Хочу подчеркнуть, что у России нет намерения сотрудничать с кем-то в ущерб другим", - отметил Грызлов в статье, опубликованной изданием "СБ. Беларусь сегодня".
Посол подчеркнул, что для России важно и дальше укреплять уже сложившиеся связи с армянскими, казахстанскими и киргизскими друзьями, с которыми нас объединяют глубокие исторические и культурные узы.