Քննարկվում է Կապանում Ռուսաստանի հյուպատոսություն բացելու հարցը
Քննարկվում է հենց Կապանում Ռուսաստանի Դաշնության գլխավոր հյուպատոսություն բացելու հարցը: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին ասաց Հայաստանի արտաքին գործերի փոխնախարար Վահան Կոստանյանն ԱԺ-ում լրագրողների հետ ճեպազրույցում:
«Քննարկվում է հենց Կապանում գլխավոր հյուպատոսություն բացելու հարցը»,-ասաց Կոստանյանը:
Թե ինչ նպատակներով է ՌԴ-ն հենց Կապանն ընտրել, փոխնախարարը հորդորեց հարցնել Հայաստանում ՌԴ-ի դեսպանությանը:
«Ընթացակարգերն ամբողջությամբ պահպանվելու են: Մենք ողջունում ենք մեր միջազգային գործընկերների հետաքրքրությունն ու ցանկությունը՝ Սյունիքում ունենալ դիվանագիտական ներկայացուցչություն՝ տեղում իրավիճակին ավելի լավ ծանոթանալու համար»,-ասաց Կոստանյանը:

Обсуждается вопрос открытия генерального консульства РФ в Капане
Обсуждается вопрос открытия генерального консульства Российской Федерации в Капане. Как передает ''Арменпресс'', об этом на брифинге с журналистами в Национальном собрании сказал заместитель министра иностранных дел РА Ваан Костанян.
''Обсуждается вопрос открытия генерального консульства в Капане'', - сказал Костанян.
На вопрос, с какой целью Россия выбрала Капан, замминистра посоветовал спросить об этом в посольстве РФ в Армении.
''Процедуры полностью будут соблюдены. Мы приветствуем интерес и желание наших международных партнеров иметь дипломатическое представительство в Сюнике, чтобы лучше знакомиться с ситуацией на месте'', - сказал Костанян.