Եգիպտոսը խստացնում է մուտքի արտոնագրերի տրամադրման կարգը
Եգիպտոսը մտադիր է խստացնել օտարերկրյա զբոսաշրջիկների համար մուտքի արտոնագրերի տրամադրման կարգը: Այս մասին հայտնում է TACC-ը՝ հղում անելով Եգիտպոսի արտգործնախարարությանը:
Այսպես, Եգիպտոսի ԱԳՆ տարածած հայտարարության մեջ ասվում է, որ այս տարվա մայիսի 15-ից Եգիպտոս ժամանել ցանկացող բոլոր օտարերկրացիները պետք է նախապես մուտքի արտոնագիր ստանան եգիպտական հյուպատոսարաններում, այլ ոչ թե երկիր ժամանելիս: Նախատեսվում է, որ այս փոփոխությունը չի վերաբերի միայն տուրիստական խմբերին:
Եգիպտոսի ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Բադր Աբդել Ատը այս որոշումը մեկնաբանել  է՝ ասելով, որ այն պետական ինքնիշխանության ակտ է և կապված է բացառապես ազգային անվտանգության ապահովման հետ: Նա նաև ավելացրել է, որ զբոսաշրջության ոլորտի վրա այս օրենքի բացասական ազդեցության դեպքում  այն կուղղարկվի վերանայման:

Египет ужесточает правила въезда в страну
Египет собирается ужесточить правила получения въездных виз для иностранных туристов, сообщает TACC со ссылкой на местные СМИ.
В заявлении МИД страны говорится, что начиная с 15 мая все иностранцы, желающие прибыть в Египет, должны будут получать визу заранее в консульстве, а не по прибытии - как раньше. Изменения, как ожидается, не коснутся туристических групп.
Как прокомментировал данное решение официальный представитель МИД Бадр Абдель Аты, это является актом государственного суверенитета и связано с вопросами безопасности. По его словам, оно принято ''соответствующими органами'', сейчас изучается и в случае ''негативного влияния'' будет направлено на пересмотр.