Տիմոշենկոն առաջարկել է փակել «Նավթագազը»
Ուկրաինայի Գերագույն Ռադայի «Բատկիվշչինա» խմբակցության ղեկավար, պատգամավոր Յուլյա Տիմոշենկոն կոչ է արել լուծարել «Նավթագազ» ընկերությունը, հաղորդում է BMF.ru-ն։
Նրա կարծիքով՝ ընկերությունն ավելորդ «վայր» է, որտեղ ծաղկում է կոռուպցիան։ Այդ մասին նա հայտարարել է «Шустер LIVE» հաղորդման ընթացքում։
«Ուկրաինական գազի մեծ մասն արդյունահանում է «Ուկրգազդոբիչա» (Укргаздобыча) ընկերությունը և վաճառում այն «Նավթագազին»»,- УНН-ը մեջբերում է նրա խոսքերը։ Ըստ նրա՝ Ուկրաինայում գազի արդյունահանման ինքնարժեքը 23.5 դոլար է 1000 խմ-ի համար, իսկ ավելի բարձր գինը կոռուպցիայի արդյունք է։
Նա նաև առաջարկել է Գերագույն Ռադայում ձևավորել հանձնաժողով, որը կուսումնասիրի կոմունալ վճարների գների աճը։ Տիմոշենկոն պատրաստակամություն է հայտնել գլխավորել այդ հանձնաժողովը։

Тимошенко предлагает ликвидировать "Нафтогаз"
Депутат Верховной рады Украины, лидер фракции "Батькивщина" Юлия Тимошенко предложила ликвидировать компанию "Нафтогаз".
Об этом экс-премьер Украины заявила в эфире программы Шустер LIVE, сообщает BMF.ru.
По мнению Тимошенко, практической работой по добыче и транспортировке газа занимаются "Укргаздобыча" и "Укртрансгаз", "Нафтогаз" же это лишь надстройка, куда стекаются деньги.
Она заявила, что цена на самом деле ниже, чем 23,5 доллара. Завышенные цены, по словам Тимошенко, результат откатов и коррупции.
Кроме того, депутат предложила как можно скорее создать в Верховной Раде следственную комиссию, которая проанализирует повышение тарифов на коммунальные услуги. Тимошенко выразила готовность возглавить эту комиссию.