Հունական իշխանությունները հերքել են երկիրը դեֆոլտ հայտարարելու մասին տեղեկությունները
Հունաստանի իշխանությունները հերքել են շրջանառվող այն տեղեկությունները, թե վարկատուների վրա ճնշում գործադրելու նպատակով իշխանությունները մտադիր են դեֆոլտ հայտարարել: Այս մասին հայտնում է Reuters-ը՝ հղում անելով Հունաստանի վարչապետի մամլո ծառայության տարածած հայտարարությանը։
Հայտարարության մեջ մասնավորապես ասվում է․ «Հունաստանը, ինչպես նաև նրա վարկատուները, մտադիր չեն երկիրը դեֆոլտ հայտարարել։ Բանակցությունները շարունակվում են։ Կողմերը հույս ունեն առավել օպտիմալ փոխշահավետ լուծում գտնել»։
Ավելի վաղ Financial Times-ը գրել էր, որ Հունաստանն ապրիլի վերջին պատրաստվում է դեֆոլտ հայտարարել, եթե միջազգային վարկատուների հետ բանակցությունները ձախողվեն։

Греция опровергла информацию о дефолте
Власти Греции опровергли информацию о намерении объявить дефолт с целью давления на своих кредиторов. Об этом заявили в пресс-службе греческого премьера Алексиса Ципраса, передает Reuters.
"Греция не намерена объявлять дефолт, как и наши кредиторы. Переговоры продолжаются, стороны надеются придти к взаимовыгодному решению максимально оперативно", - говорится в сообщении.
Ранее издание Financial Times сообщило, что Греция готовится объявить дефолт в случае срыва переговоров с международными кредиторами в конце апреля.