Ադրբեջանում արգելափակել են "THT" և "HTB" հեռուստաալիքները
Ռուսասկան "THT"  և "HTB" հեռուստաալիքները ապրիլի 25-ից անհասանելի են դարձել Ադրբեջանի բնակչության համար: Նման քայլի պատճառ է դարձել այդ հեռուստաալիքներով Հայոց ցեղասպանության վերաբերյալ ֆիլմերի ցուցադրությունը: Այս մասին հաղորդում է Baku.ws կայքը:
Ըստ կայքի փոխանցման՝ ադրբեջանական կաբելային հեռուստաընկերությունը բոյկոտել է այդ հեռուստաալիքները:
Նշենք, որ ապրիլի 24-ին՝ Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի կապակցությամբ "HTB" հեռուստաալիքը ցուցադրել էր «Геноцид. Начало» փաստագրական փիլմը: "ТНТ" հեռուստաալիքի աստղերն իրենց հերթին պատրաստել էին հատուկ  տեսանյութ՝ նվիրված Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին:
Հատկանշական է նաև այն, որ վերջերս Բաքվում չեղյալ էր հայտարարվել "Comedy woman" նախագծի համերգը, քանի որ նրա հիմնադիրները և մի քանի անդամներ հայեր են:

TNT and NTV Blocked in Azerbaijan For Showing Films About the Armenian Genocide
Russian TV channels TNT and NTV were not available for the Azerbaijani public till the morning of April 25 after they broadcasted films about the Armenian Genocide, NewsRbk reports referring to Baku.ws.
According to the outlet, the Azerbaijani cable television boycotted these TV channels.
It should be reminded, that on April 24 Russian TV channel NTV released a documentary film which was dedicated to the Centennial of the Armenian Genocide in the Ottoman Empire in 1915.
It should also be noted, that the concert of the project Comedy Woman was recently cancelled in Baku only because its founders and some of its troupe members were Armenians.