Ֆինլանդիայում ռուսական քարոզչության դեմ պայքարելու համար հատուկ խումբ է ստեղծվել
Ֆինլանդիայում ստեղծվել է հատուկ աշխատանքային խումբ, որի գլխավոր խնդիրը ռուսական քարոզչության դեմ պայքարն է, փոխանցում է lenta.ru-ն։
Աշխատանքային խումբը, որում ընդգրկված են  նախարարությունների և պետական ծառայությունների ներկայացուցիչներ, պետք է կազմի «Ֆինլանդիայի դեմ տեղեկատվական գործողությունների» միասնական պատկերը։
Հաղորդակցության կառավարական ծառայության ղեկավար Մարկու Մանտիլան համոզված է, որ ռուս լրագրողները ֆին քաղաքական գործիչներին ընտրողական են մեջբերում, ինչի հետևանքով «ռուսական ԶԼՄ-ներին հետևողների մեծամասնության մոտ տպավորություն է ստեղծվում, որ Ֆինլանդիայի կառավարությունը և առաջատար քաղաքական գործիչները պահանջում են հրաժարվել Ռուսաստանի դեմ սահմանված պատժամիջոցներից»։ Մանտիլան համոզված է, որ նման քարոզչության նպատակը Եվրամության պառակտումն է։

Финляндия создала группу по противодействию российской пропаганде
В Финляндии создана специальная рабочая группа, в задачу которой входит борьба с исходящей из России пропагандой передает lenta.ru.
Члены рабочей группы, в которую вошли представители министерств и государственных служб, намерены создать единую картину "информационных операций против Финляндии".
Руководитель правительственной службы по коммуникациям Маркку Мантила считает, что российские журналисты цитируют финских политиков выборочно. "Поэтому у большинства потребителей продукции СМИ России создалось впечатление, что правительство Финляндии и топ-политики в прямом смысле этого слова якобы требуют отказаться от введенных против России санкций", — заявил он. Одной из задач такой деятельности, по его мнению, является подрыв единства ЕС.