Էրդողանը սպառնացել է Պուտինին Ղրիմի հարցում
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը քննադատել է Վլադիմիր Պուտինին՝ Ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի Երևանում տեղի ունեցած միջոցառումների ժամանակ 1915թ-ի Հայոց ցեղասպանության վերաբերյալ կատարած հայտարարության համար, հայտնում է Reuters-ը:
Թուրքիայի նախագահը իր խոսքում անգամ սպառնացել է ՌԴ նախագահին` խոսելով Ղրիմի շուրջ վերջին զարգացումների մասին:
«Սա առաջին դեպքը չէ, որ Ռուսաստանը օգտագործում է Ցեղասպանություն եզրույթը այդ հարցի մասին խոսելիս: Ես անձնապես ցավում եմ, որ Պուտինը նման քայլ կատարեց: Այն ինչ կատարվում է Ուկրաինայում և Ղրիմում ակնհայտ է: Նրանք նախ պետք է բացատրեն դա, իսկ հետո խոսեն Ցեղասպանությունից»,- հայտարարել է Էրդողանը:

Erdogan Threatened Putin over Crimea
Turkish President Tayyip Erdogan criticized President of Russia Vladimir Putin for his comments made in Yerevan in the framework of the events organized for the centennial of the Armenian Genocide, Reuters reports.
President of Turkey even threatened President of Russia reminding him of the latest developments in Crimea
"It's not the first time Russia used the word genocide on this issue. I'm personally sad that Putin took such a step. What is happening in Ukraine and Crimea is evident. They should firstly explain these before calling it genocide," noted Erdogan.