Բակո Սահակյանն ընդունել է Հենրի Մորգենթաուի ծոռնուհուն
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն ապրիլի 28-ին ընդունել է Առաջին աշխարհամարտի ժամանակ Օսմանյան կայսրությունում ԱՄՆ դեսպան Հենրի Մորգենթաուի ծոռնուհի, Հարվարդի համալսարանի դասախոս, դոկտոր Պամելա Շտայներին, հայտնում են ԼՂՀ Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից։
Հանդիպմանն արծարծվել են հայ ժողովրդի և Արցախի պատմությանն առնչվող մի շարք քաղաքական, մարդասիրական և հոգեբանական խնդիրներ:
Նախագահ Սահակյանը նշել է, որ հայ ժողովուրդը մեծ հարգանք է տածում Հենրի Մորգենթաուի նկատմամբ՝ նրա կյանքն ու աշխատանքը դիտարկելով որպես բարձր պրոֆեսիոնալիզմի և բարոյականության չափանիշ:

Бако Саакян встретился с правнучкой Генри Моргентау
28 апреля президент Республики Арцах Бако Саакян принял преподавателя Гарвардского университета, доктора Памелу Штайнер - правнучку посла США в Османской империи в период Первой мировой войны Генри Моргентау.
На встрече были затронуты исторические, политические, гуманитарные и психологические аспекты истории армянского народа и Арцаха.
Президент Саакян отметил, что армянский народ с большим уважением относится к Генри Моргентау, рассматривая его жизнь и деятельность как критерий высокого профессионализма и нравственности. Во встрече приняли участие министр иностранных дел НКР Карен Мирзоян, другие должностные лица.