Այս ընտրությունները մի քայլ առաջ կլինեն 2010թ․ համեմատ․ ՀՅԴ
15:15-ի դրությամբ միջազգային դիտորդական առաքելությունները ՀՅԴ շտաբ Արցախում չեն այցելել։ Այս մասին «Արմեդիա» ՏՎԳ-ն տեղեկացել է «Հայ Հեղափոխական Դաշնակցություն» կուսակցության Արցախյան շտաբից։
«Արմեդիա» ՏՎԳ-ն զրուցել է նաև ՀՅԴ անդամ, պատգամավոր Վահրամ Բալայանի հետ։ Վերջինս հայտնել է, որ ընդհանուր առմամբ առ այս պահին ընտրությունները կանոնավոր են ընթանում։ Կան մասնավոր խախտումների դեպքեր, որոնք պարզաբանվում են։
Նա նաև նշել է, որ ինչպես միշտ քաղաքում բնակչությունն ավելի պասիվ է, քան շրջաններում։
Բալայանը հույս է հայտնել, որ, այս ընտրությունները մի քայլ առաջ կլինեն 2010թ․ համեմատ։ «Իհարկե դա այդպես կլինի և ողջունելի է, որ նման ընթացք ապահովեն, իրական քաղաքական զարգացում տեղի ունենան»,- նշել է Բալայանը։
Պատգամավորը հանդիպումներ է ունեցել նաև Եվրոպայից, Կանադայից, Լիբանանից ժամանած դիտորդների հետ։ Դիտորդները առ այս պահը առանձին խախտումներ չեն գրանցել ։

ARF: These Elections will be a Step Forward in Comparison with 2010
At 3:15 p.m. International observers have not visited the Armenian Revolutionary Federation party headquarter in Artsakh, this was declared by ARF Artsakh headquarter in a talk with "Armedia" IAA.
The member of ARF, Deputy Vahram Balayan said that in general at this moment the elections are going on in a normal way. There are cases of some violations, which are being identified. He also mentioned that people in the city are always less active than in the regions.
He expressed hope that these elections will be a step forward in comparison with 2010. "Of course, this will be the case and it should be welcomed. This will ensure political progress," – Balayan mentioned.
The Deputy had private meetings with observers from Europe, Canada, Lebanon. The observers have not recorded any violations yet.