«Ազատ հայրենիք» կուսակցությունը ԼՂՀ ԱԺ ընտրությունները գնահատում է գերազանց
«Ազատ հայրենիք» կուսակցությունը ԼՂՀ ԱԺ ընտրությունները գնահատում է գերազանց։ Այս մասին «Արմեդիա» ՏՎԳ-ի հետ զրույցում նշել է կուսակցության ներկայացուցիչ Վահրամ Պողոսյանը՝ ամփոփելով ընտրությունների ընթացքն ու արդյունքները։
«Նախ, տեղի են ունեցել բավական ակտիվ ընտրություններ և մեր սպասելիքները արդարացել են լիովին։ Ի վերջո, սա նաև յուրօրինակ գնահատական է կատարած աշխատանքի։ Այդ քվեների հետ միասին մենք ստացել ենք ժողովրդի կողմից նաև մեծ պատասխանատվություն, որպեսզի առաջիկայում կարողանանք ավելի լավ աշխատել և արդարացնել ժողովրդի հույսերը»,- ասել է Պողոսյանը։
Անդրադառնալով ընտրությունների ընթացքին՝ նա նշել է, որ դրանք ընթացել են  ոչ միայն առանց խախտումների, այլ եղել է բարձր մասնակցություն՝ համեմատած 2010թ․-ի հետ։ «Միայն կարելի է գերազանց գնահատել արդյունքը»,- նշել է զրուցակիցը։
Խոսելով նոր խորհրդարանում կուսակցության աշխատանքի մասին՝ նա նշել է, որ մարտավարության հետ կապված առանձնապես ոչինչ չի փոխվելու։ «Աշխատելու ենք նույն ոճով, պարզապես ավելի ակտիվ և փորձելու ենք ավելի արդյունավետ կազմակերպել մեր աշխատանքը»,- ասել է նա։
Պողոսյանը կարևորել է ընդդիմադիր երկու կուսակցությունների մուտքը խորհրդարան․ «Կարծում եմ նրանց ընդգրկվելը խորհրդարանում միայն բարձրացնելու է ԱԺ-ի աշխատանքի արդյունավետությունը։ Մենք պատաստ ենք աշխատել նրանց հետ հանուն  մեր երկրի և ժողովրդի»։
Պողոսյանի խոսքերով, կոալիցիայի ձևավորման մասին քննարկումներ դեռ չեն ընթանում։
Հիշեցնենք, որ «Ազատ հայրենիք» կուսակցությունը մայիսի 3-ին կայացած ԼՂՀ ԱԺ ընտրությունների ժամանակ զբաղեցրել է առաջին տեղը՝ հավաքելով ձայների 47,5 տոկոսը։

Free Homeland Party: the Results of the Elections are a Unique Assessment of Our Work
Free Homeland Party assesses the NKR parliamentary elections as excellent. This was declared by a representative of the party Vahram Poghosyan in a talk with "Armedia" IAA, summarizing the process and the results of the elections.
"These were quite active elections and our expectations are fully met. This is also a unique assessment of our work. With these votes we have also received a great responsibility to work better in the future and justify the hopes of the people," – Poghosyan said.
Referring to the process of the elections he mentioned that they went without any fraud and with high level of participation compared to 2010. Speaking about the process of the elections he mentioned that in their strategy nothing serious will be changed. "We will work in the same way, simply more actively and will try to more effectively organize our work," – he said.
Poghosyan stressed the importance of entering the two opposition parties to the parliament: "I think this will increase the effectiveness of the work of the parliament. We are ready to work with them for the sake of our country and the people."
According to Poghosyan there are no discussions on forming any coalition.
Free Homeland Party in the result of the NKR May 3 parliamentary elections received the majority of the votes – 47.5%.