«Ազատ հայրենիք» կուսակցությունը ԼՂՀ ԱԺ ընտրությունները գնահատում է գերազանց
«Ազատ հայրենիք» կուսակցությունը ԼՂՀ ԱԺ ընտրությունները գնահատում է գերազանց։ Այս մասին «Արմեդիա» ՏՎԳ-ի հետ զրույցում նշել է կուսակցության ներկայացուցիչ Վահրամ Պողոսյանը՝ ամփոփելով ընտրությունների ընթացքն ու արդյունքները։
«Նախ, տեղի են ունեցել բավական ակտիվ ընտրություններ և մեր սպասելիքները արդարացել են լիովին։ Ի վերջո, սա նաև յուրօրինակ գնահատական է կատարած աշխատանքի։ Այդ քվեների հետ միասին մենք ստացել ենք ժողովրդի կողմից նաև մեծ պատասխանատվություն, որպեսզի առաջիկայում կարողանանք ավելի լավ աշխատել և արդարացնել ժողովրդի հույսերը»,- ասել է Պողոսյանը։
Անդրադառնալով ընտրությունների ընթացքին՝ նա նշել է, որ դրանք ընթացել են  ոչ միայն առանց խախտումների, այլ եղել է բարձր մասնակցություն՝ համեմատած 2010թ․-ի հետ։ «Միայն կարելի է գերազանց գնահատել արդյունքը»,- նշել է զրուցակիցը։
Խոսելով նոր խորհրդարանում կուսակցության աշխատանքի մասին՝ նա նշել է, որ մարտավարության հետ կապված առանձնապես ոչինչ չի փոխվելու։ «Աշխատելու ենք նույն ոճով, պարզապես ավելի ակտիվ և փորձելու ենք ավելի արդյունավետ կազմակերպել մեր աշխատանքը»,- ասել է նա։
Պողոսյանը կարևորել է ընդդիմադիր երկու կուսակցությունների մուտքը խորհրդարան․ «Կարծում եմ նրանց ընդգրկվելը խորհրդարանում միայն բարձրացնելու է ԱԺ-ի աշխատանքի արդյունավետությունը։ Մենք պատաստ ենք աշխատել նրանց հետ հանուն  մեր երկրի և ժողովրդի»։
Պողոսյանի խոսքերով, կոալիցիայի ձևավորման մասին քննարկումներ դեռ չեն ընթանում։
Հիշեցնենք, որ «Ազատ հայրենիք» կուսակցությունը մայիսի 3-ին կայացած ԼՂՀ ԱԺ ընտրությունների ժամանակ զբաղեցրել է առաջին տեղը՝ հավաքելով ձայների 47,5 տոկոսը։

Партия "Свободная родина" высoко оценила парламентские выборы в НКР
Партия "Свободная родина" высoко оценила прошедшие парламентские выборы в Карабахе. Об этом в интервью ИАА "Армедиа" отметил представитель партии Ваграм Погосян, подводя итоги избирательного процесса и результаты выборов.
"Во-первых, выборы прошли довольно активно, и наши ожидания были полностью оправданы. Ведь это и своего рода оценка по проделанной работе. Вместе с  голосами от народа мы получили еще и большую ответственность. Поэтому в дальнейшем мы должны работать лучше и соответствовать ожиданиям людей", - сказал Погосян.
Комментируя ход выборов, он сказал, что они прошли не только без нарушений, но и былa более высокая явка по сравнению с 2010 годом. "Мы можем только превосходно оценить результат", - сказал наш собеседник.
Говоря о работе партии в новом парламенте, он заявил, что ничего особенного в тактике не изменится. "Мы будем работать в том же стиле, просто более активно и постараемся организовать нашу работу эффективнее", - сказал Погосян.
Погосян подчеркнул важность наличия двух оппозиционных партий в парламенте НКР: "Я думаю, что их участие увеличит эффективность работы парламента. Мы готовы работать с ними ради нашей страны и народа".
Погосян сказал, что формирование коалиции пока не обсуждается.
Напомним, что партия "Свободная родина" заняла первое место на парламентских выборах, состоявшихся 3 мая, с 47,5 процентами голосов.