Սերբիան հրաժարվել է «Թուրքական հոսքով» գազ ստանալուց
Սերբիան անհնար է համարում իր տարածքում «Թուրքական հոսք» գազատարի շարունակումը: Բելգրադը մտադիր չէ գազ ստանալ այդ ուղղությունից: Այս մասին հայտարարել է Սերբիայի նախագահ Տոմիսլավ Նիկոլիչը Интерфакс-ին  տված հարցազրույցի ժամանակ:
Նա նշել է, որ «Հարավային հոսքից» հրաժարվելու մասին Ռուսաստանի որոշումը կարող է խնդիր դառնալ երկրի էներգետիկ անվտանգության համար: Նիկոլիչի խոսքերով՝ «Հարավային հոսքի» իրագործման դեպքում Սերբիան պետք է դառնար տարանցիկ երկիր, որի միջոցով գազ կմատակարարվեր ԵՄ: Նիկոլիչը հիշեցրել է, որ Ռուսաստանի հետ արդեն պայմանավորվածություն կար այն մասին, որ վարկ տրամադրեր Սերբիային՝ իր տարածքում «Հարավային հոսքի» կառուցման համար, իսկ Բելգրադն այդ վարկը պետք է մարեր գազի տարանցման եկամուտներից:
Ինչ վերաբերում է «Թուրքական հոսքին»,  ապա Նիկոլիչն ընդգծել է, որ այդ խողովակաշարը պետք է Հունաստանից անցնի Սերբիա, սակայն տվյալ դեպքում սերբական կողմն ինքը պետք է ֆինանսավորի խողովակաշարի այդ հատվածի կառուցումը և որ չի հանդիսանալու տարանցիկ երկիր և գազը գնելու է որպես սովորական սպառող:

Serbia Refuses to Receive Gas Through the "Turkish Stream"
Serbia considers passing gas from the "Turkish Stream" through its territory impossible. Belgrade does not intend to receive gas from that route. This was announced by Serbia’s president Timoslav Nikolich in an interview with Interfax.
He noted, that Russia's decision to refuse "South Stream"may become a problem for country’s energy security. According to Nikolich, in case the "South Stream" was implemented, Serbia would become a transit country and would supply gas to EU. Nokolich reminded, that they had reached a deal with Russia, by which the latest was supposed to finance gas transit in Serbian territory and Belgrade would pay the financed money back from the gas transportation revenues.
Concerning the "Turkish Stream", Nikolich underlined that the pipeline must be passing through Greece to Serbia, but in this case the Serbian side will have to finance the construction on its own. As it is not beneficial for the country it will not be a transit country but will buy gas as an ordinary consumer.