ԼՂՀ Նախագահը հանդիպել է ԵԱՀԿ գործող նախագահին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 3-ին Երևան քաղաքում հանդիպում է ունեցել ԵԱՀԿ գործող նախագահ, Սերբիայի արտգործնախարար Իվիցա Դաչիչի հետ, հայտնում է Արցախի նախագահի պաշտոնական կայքը:
Հանդիպմանը քննարկվել են ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորմանը և տարածաշրջանային գործընթացներին վերաբերող մի շարք հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը նշել է, որ պաշտոնական Ստեփանակերտը կողմնակից է հակամարտության խաղաղ կարգավորմանը ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի շրջանակներում և ընդգծել բանակցային լիարժեք ձեւաչափի վերականգնման անհրաժեշտությունը՝ այն համարելով գործընթացի առանցքային բաղադրամասերից մեկը:
Երկրի ղեկավարը նաև մատնանշել է Ադրբեջանի կողմից վարվող խիստ ապակառուցողական քաղաքականությունը՝ Բաքվի պահվածքը որակելով որպես տարածաշրջանում կայունության սպառնալիք, միջազգային նորմերի ու սկզբունքների կոպիտ ոտնահարում:
Հանդիպմանը մասնակցում էին արտգործնախարար Կարեն Միրզոյանը, ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպշիկը, պաշտոնատար այլ անձինք:

NKR President Met with OSCE Chairman-in-Office Ivica Dačić
On 3 June Artsakh Republic President Bako Sahakyan met in Yerevan with OSCE Chairman-in-Office, Serbian foreign minister Ivica Dačić, official webpage of NKR President informs.
A range of issues related to the Azerbaijani-Karabagh conflict settlement and regional processes were discussed during the meeting.
President Sahakyan noted that official Stepanakert remained a proponent of peaceful settlement of the conflict under the auspices of the OSCE Minsk Group and emphasized the need of restoring the full-fledged negotiation format, considering it among the most pivotal constituents of the process.
The Head of the State also outlined the highly destructive policy of Azerbaijan, qualifying Baku's behavior as a threat to the maintenance of stability and peace in the region, an offence against international norms and principles.
Foreign minister Karen Mirzoyan, personal representative of the OSCE Chairman-in-Office, Ambassador Andrzej Kasprzyk and other officials were present at the meeting.