Ցույցեր Գերմանիայում` ընդդեմ ՆԱՏՕ-ի
Հարյուրավոր ցուցարարներ հավաքվել են Գերմանիայի Գարմիշ-Պարտենկիրխեն շրջանում` «Bavaria’s Schloss Elmau»  հյուրանոցից մի քանի մղոն հեռու, որտեղ անցկացվելու է G7  հերթական գագաթաժողովը, իրենց բողոքի ձայնը արտահայտելու ՆԱՏՕ-ի դեպի Ուկրաինա  ընդլայնմանը, հայտնում  է Sputnik News-ը:
«ՆԱՏՕ-ն ցանկանում է ընդլայնվել դեպի Ուկրաինա: Ուկրաինայում տեղի ունեցած իշխանափոխությունը բխում է Եվրոպական Միության և ՆԱՏՕ անդամների շահերից»- նշել է ցուցարարներից մեկը:
Ինչպես հայտնում Sputnik News-ը, հարյուրավոր ցուցարարներ աշխարհի տարբեր ծայրերից, ներառյալ այնպիսի հեռավոր երկրներից, ինչպես օրինակ Հոնդուրասը և Ավստրալիան, եկել են մասնակցելու ցույցին: Չնայած ուժեղացված անվտանգության` հազարավոր ցուցարարներ մոտակա վայրերից դեռ ցույցի են շտապում մեքենաներով, գնացքով և անգամ ոտքով:

Protest in Germany against NATO
Hundreds of protesters gathered at Garmisch-Partenkirchen resort town, just a few miles away from the Group of Seven (G7) summit's venue, Bavaria’s Schloss Elmau hotel, to protest against NATO expansion through Ukraine, Sputnik News reports.
"NATO wants to expand through Ukraine, it has changed the political system in Kiev that will act in the interest of the European Union and NATO bloc," one of the activists in the protest noted.
As Sputnik News reports, hundreds of protesters from from different parts of the world, including such remote countries as Honduras and Australia, came to protest in the meeting. In spite of tightened security thousands of protesters  are still arriving to the area by cars, trains and by foot from the surrounding area.