Նորմանդական քառյակը կքննարկի Ուկրաինայի հրադադարի հարցը
Հունիսի 23-ին Նորմանդական քառյակի երկրների ԱԳ նախարարները կհանդիպեն Փարիզում՝ գնահատելու Մինսկի կողմից սահմանված Ուկրաինայի հրադադարի գործարքի առաջընթացը:
Այն տեղի կունենա Եռակողմ շփման խմբի հանդիպմանը զուգահեռ: Վերջինս ԵԱՀԿ-ի, Ռուսաստանի, Ուկրաինայի ներկայացուցիչների ժողով է, որը տեղի է ունենալու Մինսկում: Այս մասին հայտնում է Sputnik News-ը:
Հարկ է նշել, որ հանդիպումը կայանալու է Ռուսաստանի և Եվրոպական միության հարաբերությունների լարված ֆոնի վրա, քանի որ ԵՄ արտաքին քաղաքականության ղեկավարները կողմ են քվեարկել Ռուսաստանի պատժամիջոցներն մինչև 2016 թվականի հունվար ամիսը երկարաձգելուն:

Normandy Four to Discuss Ukrainian Ceasefire
Normandy Four Group Foreign Ministers will come to Paris on Tuesday to evaluate the progress on the Minsk ceasefire deal for Ukraine.
It will run together with a meeting of the so-called Trilateral Contact Group – an assembly of envoys from Russia, Ukraine and the Organization for Security and Co-operation in Europe (OSCE) – that will gather in the Belarus capital Minsk. New additions will be a Red Cross official and OSCE’s new envoy Martin Sajdik, of Austria, Sputnik News reports.
It should be noted that the meeting is to take place against a backdrop of strained relations between Russia and the European Union, whose foreign policy chiefs voted on Monday to extend sanctions against Moscow until the end of January 2016.