ԱՄՆ-ն պահանջել է ՖԻՖԱ-Ի աշխատակիցների արտահանձնում
Ամերիկյան իշխանությունները դիմում են ուղարկել շվեյցարական իրավապահ մարմիններին՝ այնտեղ ձերբակալված ՖԻՖԱ-Ի աշխատակիցներին արտահանձնելու նպատակով, - հայտնում է ВВС-ին:
Դիմումը դեռևս չի դիտարկվել, բայց, ըստ Շվեյցարիայի արդարադատության նախարարության և ոստիկանության, ԱՄՆ-ի հետ համագործակցության հնարավորություն ամեն դեպքում կա:
Հիշեցնենք, որը խոսքը գնում է վերջերս Ցյուրիխում ձերբակալված ՖԻՖԱ-ի յոթ բարձրաստիճան պաշտոնյաների մասին, ովքեր հայտնվել էին համաշխարհային սկանդալի կենտրոնում՝ պարբերաբար կաշառքներ վերցնելու մեղադրանքով:

США потребовали экстрадиции чиновников ФИФА
Власти США направили в правоохранительные органы Швейцарии запрос на экстрадицию чиновников ФИФА, задержанных ранее в рамках расследования громкого дела о коррупции, сообщает Русская служба ВВС.
По данным швейцарского министерства юстиции и полиции, запрос уже получен. При этом пока поступившие из США материалы не рассмотрены.
Речь идет о выдаче семи высокопоставленных чиновников, задержанных в Цюрихе по подозрению в систематическом получении взяток. Операцию проводила швейцарская полиция на основании материалов, полученных от ФБР.