Ադրբեջանում արգելափակել են Skype-ը
Ադրբեջանում արգելակել են Skype-ի ձայնային հաղորդակցման ծառայությունը: Ինչպես հաղորդում է ադրբեջանական haqqin.az-ը, հղում կատարելով Report-ին, դա տեղի է ունեցել WhatsApp հավելվածի զանգերի արգելափակումից մի քանի օր անց:
Նշենք, որ դեռևս Skype-ով հնարավոր է միայն հաղորդագրություններ ուղարկել: Երկրի որոշ շրջաններում ընդհանրապես փակ է մուտքը http:/login.skype.com հասցեով, ինչն անհնար է դարձնում զանգեր կատարելը: Ըստ որոշ տեղեկությունների՝ առաջիկա օրերին Skype-ը կարգելափակվի  երկրի ողջ տարածում:
Ինչպես հայտնի է դարձել, Skype-ով զանգեր կատարելու հնարավորությունն արգելափակվել է Ադրբեջանի Հատուկ պետական պահպանության ծառայության կողմից: Արգելքի պատճառները դեռևս հայտնի չեն:

В Азербайджане заблокировали Skype
В Азербайджане заблокировали переговоры по Skype. Как сообщает haqqin.az cо ссылкой на Report, это произошло через несколько дней после блокировки звонков на мессенджере WhatsApp.
При этом делиться сообщениями в Skype все еще можно. Пока доступ к http:/login.skype.com закрыт в некоторых районах страны, что делает невозможным использование скайп-колов. По информации, в ближайшие дни будет заблокирован скайп по всей стране.
Как стало известно, переговоры по Skype заблокированы специалистами Особой государственной службы охраны Азербайджана. Пока мотивы ограничения доступа к Skype, которыми руководствовались в Особой государственной службе, неизвестны.