Մինսկի խմբի համանախագահները Բաքվում կքննարկեն Ղարաբաղյան հիմնախնդրի կարգավորման հարցը
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները հուլիսի 23­-ին ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման հարցը կքննարկեն Ադրբեջանի իշխանությունների հետ: Այս մասին Twitter-­ի իր միկրոբլոգում գրառում է կատարել Մինսկի խմբի ամերիկացի համանախագահ Ջեյմս Ուորլիքը: «Այսօր Բաքվում հանդիպումներ կլինեն նախագահի և արտաքին գործերի նախարարի հետ՝ քննարկելու Ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորման հարցը»,­- նշել է Ուորլիքը: Վերջինիս կարծիքով բանակցային կարգավորումը հնարավոր է կողմերի պատրաստակամության և կամքի առկայության պարագայում:
Հուլիսի 20-­ին Մինսկի խմբի համանախագահներն Երևանում հանդիպել էին նախագահ Սերժ Սարգսյանի և արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հետ:

Сопредседатели Минской группы в Баку обсудят вопрос урегулирования карабахского конфликта
Сопредседатели Минской группы ОБСЕ 23 июля в Баку обсудят вопрос урегулирования карабахского конфликта с азербайджанскими властями. Об этом в Twitter пишет американский сопредседатель Минской группы ОБСЕ Джеймс Уорлик. "Сегодня в Баку состоятся встречи с президентом и главой МИД, чтобы обсудить вопрос урегулирования карабахского конфликта",­ пишет Джеймс Уорлик. По мнению Уорлика налаживание переговоров будет возможным в случае желания и политической воли сторон.
Напомним, что 20 июля сопредседатели Минской группы ОБСЕ в Ереване провели встречи с президентом Армении Сержем Саргсяном и министром ИД Армении Эдвардом Налбандяном. После этого сопредседатели Минской группы ОБСЕ обсуждали вопрос урегулирования карабахского конфликта с членами Минской группы ОБСЕ в Вене