Մինսկի խմբի համանախագահները Բաքվում կքննարկեն Ղարաբաղյան հիմնախնդրի կարգավորման հարցը
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները հուլիսի 23­-ին ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման հարցը կքննարկեն Ադրբեջանի իշխանությունների հետ: Այս մասին Twitter-­ի իր միկրոբլոգում գրառում է կատարել Մինսկի խմբի ամերիկացի համանախագահ Ջեյմս Ուորլիքը: «Այսօր Բաքվում հանդիպումներ կլինեն նախագահի և արտաքին գործերի նախարարի հետ՝ քննարկելու Ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորման հարցը»,­- նշել է Ուորլիքը: Վերջինիս կարծիքով բանակցային կարգավորումը հնարավոր է կողմերի պատրաստակամության և կամքի առկայության պարագայում:
Հուլիսի 20-­ին Մինսկի խմբի համանախագահներն Երևանում հանդիպել էին նախագահ Սերժ Սարգսյանի և արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հետ:

OSCE MG Co-Chairs to Discuss Karabakh Conflict Settlement in Baku
On July 23 the OSCE Minsk Group co-chairs with the Azerbaijani authorities will discuss the settlement of Karabakh conflict in Baku. The Minsk Group Co-Chair James Warlick wrote this on his Twitter. "Meetings today in #Baku with the Pres and FM to discuss #NKpeace. A negotiated settlement is possible if the parties are ready and willing."
It should be reminded that on July 20 the OSCE Minsk Group co-chairs in Yerevan held a meeting with Armenian President Serzh Sargsyan and Foreign Minister Edward Nalbandian, after which discussed Karabakh conflict settlement with members of the OSCE Minsk Group in Vienna