Քլինթոններն 8 տարում վաստակել են 140 մլն դոլար
Բիլ և Հիլարի Քլինթոն ամուսինները հայտնել են, որ 2007-2014 թվականներին իրենց ընտանիքի ընդհանուր եկամուտը կազմել է շուրջ 140 մլն դոլար: Այս մասին հաղորդում է Reuters գործակալությունը:
Ինչպես հայտնել է Հիլարի Քլինթոնն, այս ընթացքում ընտանիքը վճարել է 43.6 մլն դոլարի հարկեր: Եվս 15 մլն դոլար ծախսվել է բարեգործության համաև Clinton Foundation ընտանեկան բարեգործական հիմնադրամի միջոցով:
Զույգի հիմնական եկամուտները ստացվում են դասախոսություններից: Այսպես, 2013թ-ին ընտանիքն այդ կերպ վաստակել է 22.85 մլն դոլար: Հիլարի Քլինթոնի յուրաքանչյուր ելույթը գնահատվում է մոտ 225 հազար դոլար: Ինչ վերաբերում է Բիլ Քլինթոնի ելույթներին, ապա դրանց արժեքը 125-ից 750 հազար է:

Клинтоны заработали около 140 млн долларов за восемь лет
Билл и Хиллари Клинтон проинформировали, что их доход в период с 2007 по 2014 год составил почти 140 миллионов долларов. Об этом сообщило в субботу, 1 августа, агентство Reuters.
Как заявила Хиллари Клинтон, за это время семья заплатила 43,6 миллиона долларов налогов. Еще около 15 миллионов были потрачены на благотворительность через семейный фонд Clinton Foundation.
«Мы прошли долгий путь с тех пор, как собирали по домам деньги в Фонд защиты детей и зарабатывали 16 450 долларов», — отметила Клинтон. По ее словам, своим богатством они обязаны Америке и тем возможностям, которые она предоставляет.
Основные средства поступают Клинтонам от лекций. Так, в 2013 году семья заработала этим 22,85 миллиона долларов. Каждое выступление Хиллари Клинтон оценивалось в размере 225 тысяч долларов и выше. Доходы от речей Билла Клинтона колебались в диапазоне от 125 до 750 тысяч за каждую.