Հունաստանն ու Վենեսուելան փոխըմբռնման հուշագիր են ստորագրել
Հունաստանի և Վենեսուելայի ներկայացուցիչներն էլեկտրաէներգիայի ոլորտում փոխըմբռնման հուշագիր են ստորագրել։ Այդ մասին, ինչպես հաղորդում է ՌԻԱ Նովոստին, ասված է Հունաստանի ԱԳՆ կայքում։
«Այս հուշագրի ստորագրումը դարձավ Ցիպրասի՝ Կարակաս կատարած հնգօրյա այցի արդյունքը, որը տևել է հուլիսի 28-ից օգոստոսի 1-ը, և որի ընթացքում վարչապետը հանդիպումներ է անցկացրել Վենեսուելայի բարձրաստիճան պաշտոնյաների, այդ թվում՝ երկրի ԱԳՆ ղեկավար Դելսի Ռոդրիգեսի և նավթային ու լեռնահանքային արդյունաբերության նախարար Ասդրուբալ Չավեսի հետ»,- ասված է ԱԳՆ հայտարարության մեջ։
Ցիպրասն այս հուշագրի ստորագրումն անվանել է երկու երկրների միջև համագործակցության ամրապնդման առաջին քայլ։

Греция и Венесуэла подписали меморандум взаимопонимания
Представители Греции и Венесуэлы подписали меморандум взаимопонимания о сотрудничестве в энергетическом секторе. Об том передает РИА "Новости", ссылаясь на МИД Греции.
"Подписание этого меморандума стало завершением пятидневного визита Ципраса в Каракас, состоявшегося с 28 июля по 1 августа, в ходе которого он провел встречи с высокопоставленными должностными лицами Венесуэлы, в том числе с министром иностранных дел Дельси Родригес и министром нефтяной и горнорудной промышленности Асдрубалем Чавесом", — отметили в МИДе.
Алексис Ципрас назвал подписание данного референдума первым шагом к укреплению взаимодействия между двумя странами.