Ռուսաստանն ու Նորվեգիան պատրաստվում են կարգավորել իրենց սահմանները
Ինչպես Նորվեգիայում Ռուսաստանի գլխավոր հյուպատոսությունն է հաղորդել իր ֆեյսբուքյան էջում, Ռուսաստանը եւ Նորվեգիան սկսել են կարգավորել իրենց սահմանները, ինչն առաջին անգամ է տեղի ունենում 1947 թվականից ի վեր,  հաղորդում է ՏԱՍՍ գործակալությունը:
«Համաձայն ԽՍՀՄ-ի և Նորվեգիայի կառավարությունների միջև ստորագրած 1949 թվականի դեկտեմբերի 29-ի սահմանամերձ վեճերի ու միջադեպերի շուրջ համաձայնագրի՝ Նորվեգիայի և Խորհրդային միության միջև սահմանային ճշգրտումները  պետք է իրականացվեին յուրաքանչյուր 25 տարին մեկ», - մասնավորապես նշված է գլխավոր հյուպատոսության էջում:

Russia and Norway Are to Adjust Borders
As the Russian Consulate General in the Norwegian city of Kirkenes reported on its Facebook page, Russia and Norway have begun to accommodate the border between the two states for the first time since 1947, TASS reports.
"In accordance with an Agreement between the USSR and Norway governments on the regime of the Soviet-Norwegian border and the settlement of frontier disputes and incidents of December 29, 1949, the border adjustment work should be carried out every 25 years," the Consulate General said.