Սիրիայում ձերբակալվել է նախագահ Ասադի զարմիկը
Սիրիական իշխանությունները ձերբակալել են Սիրիայի նախագահ Բաշար ալ-Ասադի հորեղբոր որդուն, ում մեղադրում են զինվորականի սպանության համար, տեղեկացնում է սիրիական պետական SANA գործակալությունը:
Սիրիայում մարդու իրավունքների ուսումնասիրության կենտրոնի հաղորդմամբ՝ Սուլեյման Ասադը ձերբակալվել է Լաթաքիա քաղաքի մոտակայքում:
Հաղորդվում է, որ նախագահի հորեղբորորդին մեղադրվում է սիրիացի գնդապետ Հասան աշ-Շեյխի սպանության համար, ինչը տեղի էր ունեցել ճանապարհային միջադեպի հետևանքով սկսված վիճաբանության ընթացքում:
Միջադեպը տեղի էր ունեցել Լաթաքիայում, ինչից հետո ավելի քան 1000 մարդ էր դուրս եկել փողոց՝ ի նշան զինվորականի սպանության դեմ բողոքի։

Арестован кузен президента Сирии
Сирийские власти арестовали кузена президента Сирии Башара Асада, Сулеймана Асада, который обвиняется в убийстве военного офицера в ходе дорожного инцидента, передает агентство Франс Пресс со ссылкой на сирийское агентство SANA.
"Сулейман Хилал Асад был арестован и передан уполномоченным властям", - передает РИА Новости со ссылкой на SANA.
Агентство Франс Пресс со ссылкой на Сирийский центр мониторинга за соблюдением прав человека (Syrian Observatory for Human Rights) передает, что Сулейман Асад был задержан на дороге между городами Латакия и Кардаха.
Сообщается, что кузен президента Сирии обвиняется в том, что в минувший четверг он застрелил полковника ВВС Хасана аш-Шейха, вероятно, в ходе инцидента на дороге. Инцидент произошел в провинции Латакия. По сообщениям агентства, в минувшую субботу более 1000 человек вышли на улицы в знак протеста против убийства военного.