Գերմանիայի ԱԳՆ. Լիբիայում և Իրաքում ռազմական գործողությունները սխալ են եղել
Գերմանիայի արտգործնախարար Ֆրանկ-Վալտեր Շտայնմայերը հայտարարել է, որ Լիբիայում և Իրաքում ռազմական գործողությունները սխալ են եղել՝ մեկնաբանելով Եվրամիությունում փախստականների ավելի ու ավելի աճող ու սրացող խնդիրը, հաղորդում է pravda.ru-ն:
Նախարարի խոսքերով, ինքն անձամբ դեմ է եղել Իրաքում ռազմական գործողությանը: Լիբիայում քայլեր են արվել, որոնց հետևանքների մասին ոչ ոք չի մտածել, իսկ Սիրիայում իրավիճակի կարգավորումը «երկար ճանապարհ է, սակայն այն պետք է փուլ առ փուլ անցնել»:
Եվրոպայում արդեն առարկություններ են հնչում Արևմուտքի քաղաքականության նկատմամբ, ինչը եվրոպական երկրներ փախստականների հսկայական հոսքի է հանգեցրել:

МИД Германии: военные операции в Ливии и Ираке были ошибкой
Министр иностранных дел Германии Франк-Вальтер Штайнмайер заявил, что военные операции в Ливии и Ираке были ошибкой, комментируя возрастающую и обостряющуюся проблему беженцев в ЕС передает pravda.ru.
По словам министра, лично он был противником военной операции в Ираке. В Ливии были сделаны шаги, последствия которых не продумал никто, а урегулирование ситуации в Сирии - "это долгий путь, однако он должен быть поэтапно пройден".
В Европе уже раздаются возражения против политики Запада, которая привела к огромному потоку беженцев в европейские страны.