Գերմանիայի ԱԳՆ. Լիբիայում և Իրաքում ռազմական գործողությունները սխալ են եղել
Գերմանիայի արտգործնախարար Ֆրանկ-Վալտեր Շտայնմայերը հայտարարել է, որ Լիբիայում և Իրաքում ռազմական գործողությունները սխալ են եղել՝ մեկնաբանելով Եվրամիությունում փախստականների ավելի ու ավելի աճող ու սրացող խնդիրը, հաղորդում է pravda.ru-ն:
Նախարարի խոսքերով, ինքն անձամբ դեմ է եղել Իրաքում ռազմական գործողությանը: Լիբիայում քայլեր են արվել, որոնց հետևանքների մասին ոչ ոք չի մտածել, իսկ Սիրիայում իրավիճակի կարգավորումը «երկար ճանապարհ է, սակայն այն պետք է փուլ առ փուլ անցնել»:
Եվրոպայում արդեն առարկություններ են հնչում Արևմուտքի քաղաքականության նկատմամբ, ինչը եվրոպական երկրներ փախստականների հսկայական հոսքի է հանգեցրել:

German Foreign Ministry: Military operations in Libya and Iraq was a mistake
German Foreign Minister Frank-Walter Steinmeier said that the military operations in Libya and Iraq was a mistake, commenting on increasing and growing problem of refugees in the EU, reports pravda.ru.
The Minister said that he personally was opposed to the military operation in Iraq. In Libya, steps were taken, the effects of which were not thought out, and the settlement of the situation in Syria - "it's a long way, but it must be performed in stages."
In Europe are heard objections to the policy of the West, which has led to a huge influx of refugees to European countries.