Իրանի նախագահ. Իսրայելը ստեղծվել է ահաբեկչության հիման վրա
Ահաբեկչության հետևանքով Իրանում զոհվածների   հիշատակմանը նվիրված միջազգային գիտաժողովի ժամանակ Իրանի նախագահ Հասան Ռոհանին դատապարտել է Իսրայելին՝ ասելով, որ երկիրը ստեղծվել է ահաբեկչության հիման վրա և շարունակում է այդ ժառանգությունը մինչև այսօր: Այս մասին հայտնում է Jerusalem Post-ը:
«Այս ռեժիմը սկսել է իր գործունեությունն ահաբեկչության և օկուպացիայի հիման վրա և մինչև այսօր էլ շարունակում է ընթանալ նույն հակամարդկային ուղով»,-  ասել է Ռոհանին:
Նրա խոսքերով՝  բացի Իսրայելից, «Իսլամական պետությունը», Թալիբանը և «Բոկո Հարամը» նույնպես դիտվում են  որպես Մերձավոր Արևելքում ահաբեկչության աղբյուրներ:

Iranian President: Israel Was Founded on the Basis of Terror
At an international conference commemorating the Iranian victims of terrorism on Monday,  Iranian President Hassan Ruhani condemned Israel of being founded on the basis of terror and continuing on the same way up to the present day, the Jerusalem Post reports.
"This regime began its work on the basis of intimidation, terror and occupation, and is continuing on the same anti-human path today," Rouhani as saying on Monday.
According to Rouhani, besides Israel, Islamic State, the Taliban and Boko Haram are also seen as sources of terror in the Middle East