Եգիպտոսի նոր հանքավայրում գազի արդյունահանումը կսկսվի 3 տարի անց
Միջերկրական ծովում իտալական Eni ընկերության հայտնաբերած՝ Եգիպտոսի գազի նոր հանքավայրում արդյունահանումը կսկսվի 30-36 ամիս հետո: Այս մասին РИА Новости -ին հայտնել է Եգիպտոսի նավթի և բնական ռեսուրսների նախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Համդի Աբդելազիզը:
«Մենք Միջերկրական ծովում գազի նոր հանքավայր ենք հայտնաբերել: Այն կպահանջի 30-36 ամիս՝ արդյունահանումը սկսելու համար»,- ասել է նա:
Միաժամանակ, Աբդելազիզը հավելել է, որ երկրի իշխանությունները «կձգտեն կրճատել հանքավայրը գործարկելու ժամկետը», որպեսզի սկսեն գազ արդյունահանել ներքին սպառման համար:

Миннефти: добыча на месторождении в Египте начнется через три года
Начало добычи на новом газовом месторождении Египта, обнаруженном итальянской компанией Eni в Средиземном море, начнется через 30-36 месяцев, сообщил РИА Новости официальный представитель министерства нефти и природных ресурсов Египта Хамди Абдельазиз.
"Мы обнаружили новое газовое месторождение в Средиземном море. Оно потребует от 30 до 36 месяцев для начала добычи", - сказал он.
При этом представитель министерства добавил, что власти страны "будут стараться сократить время введения месторождения в строй", чтобы начать добывать газ для внутреннего потребления.