Հոկտեմբերի 5-8-ը Ստրասբուրգում տեղի կունենա Եվրախորհրդարանի հերթական պլենար նստաշրջանը: Նստաշրջանի ընթացքում քննարկվելու է իրավիճակը Սիրիայում և Թուրքիայում։ Հոկտեմբերի 7-ին տեղի կունենա Ֆրանսիայի նախագահ Ֆրանսուա Օլանդի և Գերմանիայի կանցլեր Անգելա Մերկելի համատեղ ելույթը՝ նվիրված ԵՄ ներկայիս իրավիճակին:
Հոկտեմբերի 5-ին Եվրահանձնաժողովի նախագահ Ժան Կլոդ Յունկերը կընդունի Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ էրդողանին:
Հոկտեմբերի 7-ին Եվրոպական հարևանության քաղաքականության և ընդլայնման բանակցությունների հարցերով ԵՄ հանձնակատար Յոհաննես Հանը կհանդիպի Վրաստանի ԱԳ նախարար Գեորգի Կվիրիկաշվիլիի հետ: Իսկ հոկտեմբերի 8-ին Վրաստանի ԱԳ նախարարին կընդունի ԵՄ Գերագույն հանձնակատար Ֆեդերիկա Մոգերինին:
Հոկտեմբերի 9-ից 12-ը Նորվեգիայում կանցկացվի ՆԱՏՕ Խորհրդարանական Վեհաժողովի ամենամյա նստաշրջանը:
Հոկտեմբերի 10-ին Դուբրովնիկում, Խորվաթիայում, տեղի կունենա ԵՄ Ընդլայնման համաժողով, որին կմասնակցի նաև ԵՄ հանձնակատար Յոհաննես Հանը:

On October 5-8 plenary session of the European Parliament will take place in Strasbourg. During the session the situation in Syria and Turkey will be discussed . Also on October 7 the French President, François Hollande, and the German Chancellor, Angela Merkel will address the EP Plenary on the situation in the EU.
On October 5 the President of the European Commission will receive the President of Turkey Recep Tayyip Erdoğan.
On October 7 the EU Commissioner Johannes Hahn is to receive Giorgi Kvirikashvili, Minister of Foreign Affairs of Georgia. The next day Kvirikashvili will also meet the EU High Representative Federica Mogherini.